Gyergyói HK?Hydro Fehérvár AV19 1-5

A magyar ICEHL-csapat egyértelmű győzelmet aratott nagy terveket szövögető Erste ligás ellenfele fölött Érden.

Az első két harmadban nyilvánvaló volt a Fehérvár fölénye, ami az eredmény alakulásában is megmutatkozott. A legnagyobb különbséget a visszatérő Bartalis István jelentette, aki klasszikus mesterhármast ért el, előbb a nyitó játékrészben szerzett egy gólt, majd a másodikban még kettőt, 0-3. A harmadik felvonásban eleinte nem úgy tűnt, hogy a gyergyóiak esetleg felzárkózhatnak, ám a menet derekán Szigeti Ákos villámgyorsan kihasznált egy emberfórt, 1-3. Mielőtt szorossá válhatott volna az állás, a székelyek fegyelmezetlenségéből adódóan kettős előnyben betalált Stipsicz is, 1-4 volt látható ekkor a táblán. A pontot az i-re egyéni akcióból Szabó Dániel tette fel nem sokkal a vége előtt, 1-5-tel zárult tehát a találkozó, melynek krónikájához tartozik, hogy a GYHK számtalan légiósa közül csak néhányan kaptak lehetőséget ezúttal.

A két csapat az alábbi összeállításban szerepelt a mérkőzésen:

Gyergyói HK: Ruczuj (Szakács); Jones, Ferencz Csibi ? Matheson, Góga ? Raszulov, Kozma ? Nagy Cs.; Péter Zs., Valdix, Szigeti ? Szabó K., Silló, Elekes-Darabont ? Benedek, Sára, Bíró G. ? Barabás, Lázár, Ivácson

Hydro Fehérvár AV19: Kornakker (Ouzas) ? Szabó B., Campbell ? Caruso, Stipsicz ? Geiger, Szabó D. ? Horváth M.; Hargrove, Hári, Petan ? Péter A., Bartalis, Szita ? Erdély, Sarauer, Kuralt ? Mihály Á., Reisz, Sárpátki