Továbbjutott a Tampa, a Boston és a Colorado

A Columbus, Carolina, Arizona hármas egyformán 1-4-es összesítéssel zuhant ki. Szépített a Montreal, a kiesés szélére került a St. Louis.

Drámai körülmények között, hosszabbításban kapott ki a Columbus a Tampától, ami az ohiói klub búcsúját is jelentette. Az életben maradásért küzdő Blue Jackets nagyon gyengén kezdett, és alig több mint hat perc után kétgólos hátrányba került. Az év edzője díjra jelölt John Tortorella rendezte a sorokat, a Columbus átvette az irányítást, és 4-2-re fordított a harmadik harmad közepére. A Jackets fölénye óriási volt ebben az időszakban, csak a második játékrészben 24-8-ra nyerték a lőpárbajt. A hajrára viszont elfogyott az erejük, a Bolts pedig föltámadt, két gyors góllal kiharcolta a hosszabbítást, melynek hatodik percében Brayden Point belőtte a győztes találatot. Nyikita Kucserov három gólpasszt adott és megszerezte karrierje 70. pontját a rájátszásban, amivel a klub ranglistáján az első helyre lépett, megelőzve Martin St. Louist (68).

David Pastrnak három kihagyott mérkőzés után két gólpasszal tért vissza Bostonba. A szintén az utolsó esélyébe kapaszkodó Carolina sokkal aktívabb volt, és a második harmad végig őrizte egygólos előnyét. Ekkor lépett színre az előző három találkozót elmulasztó cseh szélső, aki emberelőnyben David Krejcit és Patrice Bergeront hozta kihagyhatatlan helyzetbe. A befejező húsz percben nem változott az eredmény, a Bruins negyedszer is nyert a Hurricanes ellen, és a második körbe lépett.

Az Avalanche nem kegyelmezett az Arizonának, a negyedik meccshez hasonlóan az ötödiken is 7-1-re ütötte ki ellenfelét. A Coloradóban Nazem Kadri ismételten duplázott, Nathan MacKinnon két gól mellett még kettőt készített elő. Az Avs az utolsó két mérkőzését 12 gólos különbséggel nyerte. Ilyen fölényre utoljára 1944-ben volt példa a rájátszásban, amikor a Montreal Canadiens 4-1-re és 11-0-ra győzött a Toronto Maple Leafs ellen.

mackinnon

A Tampa Bay, Boston, Colorado hármassal ellentétben a Philadelphia készülhet a hatodik mérkőzésre a Montreal ellen. A Flyers az előző két összecsapáson lenullázta ellenfelét, most viszont ötöt kapott, amiből Joel Armia kettőt vállalt. A találkozó 3-3 után a befejező játékrész közepén dőlt el, amikor Nick Suzuki megszerezte a győztes gólt, Phillip Danault pedig később egy üres kapus találattal bebiztosította a győzelmet.

A Vancouver hat perc alatt nyerte meg az ötödik meccset a St. Louis ellen, amivel a kiesés szélére sodorta a bajnokot. A Blues a második harmad második felében 3-1-re is vezetett, de jött a már említtet rövidzárlat, amikor a Canucks fordított Miller, Virtanen és Motte góljaival. A befejező húsz percben a Blues az egyenlítésért, a Canucks a megnyugtató kétgólos előnyért küzdött, de hiába voltak meg mindkét oldalon a lehetőségek, csak kapuvasig jutottak a felek.