Kane három gólpassza is kevés volt

A Chicago másodszor is kikapott a Vegastól. Egyenlített a Carolina, a Columbus és a Dallas.

A Columbus Joonas Korpisalónak és jobb helyzetkihasználásának köszönhetően nyert a Tampa Bay ellen, és egyenlített a párharcban. Akárcsak a maratoni hosszúságú első felvonás után, most is a Lightning irányított végig, de ezúttal ez kevés volt a sikerhez. A délkeletiek már a hatodik percben vezettek Kucserov góljával, de ezután finn hálóőr playoffüzemmódba kapcsolva lehúzta a rolót. A játékrész feléig kapura lövés nélkül álló Columbus hirtelen magára talált, és a következő három kísérletéből kétszer vette be Vasziljevszkij ketrecét. A fennmaradó közel 42 percben a Bolts sokkal többet támadott, mindent megtett az egyenlítésért, de képtelen volt a végül 36 védéssel záró Korpisalo mögé juttatni a pakkot. A sok kihagyott ziccert Alexander Wennberg bosszulta meg, aki csodás egyéni akció végén állította be a végeredményt.

A Vegas a hosszabbításban nyert a Chicago ellen, és 2-0-ra vezet összesítésben. A Golden Knights az első meccset simán nyerte háromgólos különbséggel, és úgy tűnt, hogy a második találkozót is könnyedén behúzza, hiszen negyed óra elteltével már kettővel ment. A második harmadban azonban egy teljesen más Blackhawks jött ki a jégre, és a három gólpasszt kiosztó Patrick Kane vezetésével 3-1-re nyerte az etapot. 3-3 után a Vegas visszavette az irányítást: a befejező játékrészben és a hosszabbításban összességében 23-7-re nyerte a kapura lövéseket. A Vegas állandósult fölényét az első meccsen duplázó Reilly Smith váltotta gólra, aki a ráadás 8. percében Stastny centerezését vágta be.

reilly smith

A Carolina győzött a legveszélyesebb csatára, David Pastrnak nélkül felálló Boston ellen, és 1-1-re módosította az összesített állást. A végig kiélezett-kiegyenlített találkozón a második harmad befejezéséig egyszer-egyszer vezetett a Boston és a Carolina is, így 2-2-es állással mehettek a második pihenőre a csapatok. A befejező húsz percben mindkét oldalon megvoltak a ziccerek, és a meccset végül Dougie Hamilton óriási bombája döntötte el. A Hurricanesben Andrej Szvecsnyikov két pontot szerzett, James Reimer 33 lövést fogott.

Gólzáporos és fordulatos meccsen nyert a Dallas a Calgary ellen, így egyenlített a párharcban. A Flames már a 19. másodpercben megszerezte a vezetést Dillon Dube góljával, amire a Stars a hárommal válaszolt, ebből Miro Heiskanen kettőt vállalt magára. 3-1 után jött egy gyors gólváltás, és úgy tűnt, a kétgólos különbség megmarad a találkozó befejezéséig. A hajrára azonban felpörögtek az események: a Calgary Tobias Reider góljával szépített, majd Sam Bennett góljaival egalizált. A gyorsan bekapott dupla nem törte meg a Dallast, a fennmaradó bő két percben rendezte a sorait, és 40 szekundummal a dudaszó előtt Corey Perry zseniális keresztpassza után Jamie Oleksiak megszerezte a győztes találatot.