Pavel Francouz lenullázta a Dallast

A Colorado kapusa 27 védéssel zárta a meccset. Az Arizona, Montreal, Chicago hármas egy győzelemre került a továbbjutástól.

A Florida két vereség után szoros meccsen győzött a New York Islanders ellen, életben tartva továbbjutási esélyeit. A mérkőzés a harmadik harmad elején dőlt el, amikor a Panthers 1-1-es állásnál két perc alatt kettőt vágott Mike Hoffman és Brian Boyle révén. A délkeletiek öröme nem lehetett felhőtlen, mert a találkozót nem fejezte be Jonathan Huberdeau, aki sérülés miatt hagyta el a küzdőteret. A Florida mestere, Joel Quenneville elmondta, egyik legjobbjának a játéka a szombati negyedik mérkőzésen egyelőre kérdéses.

Darcy Kuemper volt az Arizona nyerő embere a Nashville elleni harmadik találkozón, amivel csapata egy győzelemre került a továbbjutástól. A Coyotes hálóőre bombaformában védett: összesen 39 lövést hárított, ebből 16-ot a kulcsfontosságú befejező húsz percben. A Predators kapujában Juuse Saros neve mellé csak 24 védés került, és a harmadik harmadban háromszor is kapitulálni kényszerült. Kuemper mellett Taylor Hall emelkedett ki a mezőnyből, aki egy gólpassz mellett emberelőnyben volt eredményes.

kuemper

Fordulatos meccsen, a három pontig jutó Shea Weber vezetésével győzött a Montreal a Pittsburgh ellen. A Canadiens korai vezető góljára hárommal válaszolt a Penguins, Crosbyék kétgólos előnye azonban öt perc alatt elolvadt még a középső harmadban, így a döntés a befejező játékrészre maradt. A győztes gólt a 46. percben Jeff Petry szerezte, aki a palánk mellől, lehetetlen szögből lőtt Murray kapujába.

Izgalmas meccsen nyert a Chicago is az Edmonton elleni harmadik találkozón, amelynek a Montrealhoz és az Arizonához hasonlóan egy sikerre van csak szüksége a továbbjutáshoz. A Blackhawks kétszer is megszerezte a vezetést, de az Oilers mindkétszer egalizált, sőt Connor McDavid révén a második harmad végén a vezetést is megszerezte. A Chicago azonban meg tudott újulni, és az utolsó hat percben fordított Matthew Highmore és a találkozón másodszor eredményes Jonathan Toews révén.

A keleti “felsőházi” körmérkőzések második fordulójában a Tampa Bay nyert a Boston ellen, ezzel a Lightning a második sikerét, a Bruins a második vereségét könyvelhette el. A Tampa erősen kezdett, és két gyors góllal igazolta a fölényét. A Bostonnak időbe telt, amíg rendezte a sorait, csak a második és a harmadik harmad fordulóján tudott válaszolni. 2-2 után mindenki a hosszabbításra készült, kivéve Tyler Johnsont, aki az elalvó bostoni védők között húzott be egy kipattanót.

A nyugati csoportkörben a Colorado simán verte a Dallast Pavel Francouz shutoutjának köszönhetően. A 27 védéssel záró cseh mellett Andre Burakovsky és Joonas Donskoi emelkedett ki, akik egy-egy gólt és gólpasszt tettek a közösbe. A Tampa mellett az Avalanche is két győzelemmel áll, míg a Stars ugyanúgy két zakónál tart, mint a Bruins.