A Carolina kisöpörte a Rangerst

Sebastian Aho 8 pontot szerzett a párharcban, és ezzel vezeti az NHL kanadai táblázatát. Egyenlített a Nashville, a Toronto és a Vancouver is.

A rájátszásban 14 évet és 129 mérkőzést követően nem Henrik Lunqvist kezdett a New York-iak kapujában. A veterán svéd helyét Igor Sesztyorkin foglalta el, de ez sem segített a Rangersen, amely harmadszor is alulmaradt a Carolinával szemben, így söpréssel esett ki. A csapat a második harmadban a párharc során először tudott vezetést szeretni, az előny azonban három perc alatt el is olvadt. A Hurricanes a befejező húsz percben darálta be az ellenfelét, amikor három gólt ütve eldöntötte mindent. A Carolina első sora egészen fantasztikusan játszott. A Sebastian Aho, Andrej Szvecsnyikov, Teuvo Teravainen trió 7 gólt és 15 pontot termelt, amiből Aho egymaga nyolcat vállalt.

A Florida hiába vezetett kétszer is a New York Islanders ellen, a brooklyni gárda zsinórban három gólt ütve fordítani tudott, és másodszor is legyőzte ellenfelét. A fordulópont a második harmad második felében jött el, amikor az Isles szűk három perc alatt kettőt vágott Ryan Pulock és Jordan Eberle jóvoltából, és 3-2-re fordított. A végeredményt a már említett Eberle állította be, aki a befejező játékrész derekán másodszor is bevette Bobrovszkij kapuját.

A Nashville majdnem tökéletes játékkal hozta az Arizona elleni második meccset, amivel 1-1-re alakította a párharc eredményét. A Predators csatárai a két pontig jutó Ryan Johansen vezetésével 4-0-ra elléptek, miközben a hátsó alakzat alig-alig adott teret a Coyotes játékosainak. A Nashville kapujában Juuse Saros 24 védéssel zárt, és mindössze egy percre volt a shutouttól.

saros

Egyenlített a Toronto is, amely 3-0-ra verte a Columbust. A párharc első meccsén a hibátlanul védő Joonas Korpisalo volt a hős, most ugyanez a cím a 20 védést bemutató Frederik Andersenre szállt. A mérkőzésen a Maple Leafs a második harmad végén jutott előnyhöz Auston Matthews révén, amit a harmadik elején John Tavares duplázott meg. A kanadaiak győzelmét végül Morgan Reilly biztosította be szűk egy perccel a befejezés előtt.

Az egy-egy gólig jutó Bo Horvat, J. T. Miller páros vezetésével győzött a Vancouver, amivel egalizált a Minnesota ellen. Tanner Pearson már a 24. másodpercben megszerezte a vezetést a Canucksnak, amire a Wild gyorsan tudott válaszolni. A folytatásban azonban a Vancouver ritmust váltott és zsinórban három gólt szerzett. A hajrában a Canucks kiengedett, a Wild pedig Kevin Fiala duplájával minimálisra csökkentette a különbséget, de egyenlítenie nem sikerült. 1-1 után a három nyert mérkőzésig tartó párharcokban kulcsfontosságú a harmadik mérkőzés. A playoff történetében amelyik csapat ezt megnyerte, az az esetek 75%-ban a következő fordulóba lépett.

A továbbra is a Mark Scheifele, Patrik Laine páros nélkül felálló Winnipeg nem tudta megismételni az előző mérkőzésen mutatott bravúrját, és sima vereséget szenvedett a Calgarytól. A Flames négygólos győzelemmel abszolválta a harmadik találkozót, köszönhetően Sean Monahannak és az emberelőnyös csapatrésznek. Monahan egyet lőtt és kettőt előkészített, míg a speciális egység háromszor vette be Connor Hellebuyck kapuját. A Calgary az újabb sikerrel összesítésben 2-1-re vezet, így egy győzelemre van a továbbjutástól.