Arvidsson-duplával győzte le a Nashville a Dallast

A Boston kikapott a Columbustól, a Vegas simán verte az Arizonát. Véget ért a tesztüzemmód az NHL rájátszása előtt.

Már az első harmadban lerohanta végső győzelemre is esélyesnek vélt ellenfelét a Blue Jackets. Kétszer annyit lőttek kapura, mint a Boston, ebből 3-0-s vezetést szereztek: Boone Jenner, Zach Werenski és Gustav Nyquist is eredményes volt, ezzel gyakorlatilag el is dőlt minden. A Bruins a második harmadban egyet faragott a hátrányából David Pastrnak révén, ám többre nem futotta. A végeredményt két másodperccel a lefújás előtt a 2017-ben első franciaországi játékosként draftolt Alexandre Texier állította be üres kapura, ezzel 4-1-re a Columbus. Brad Marchand az utolsó 11-12 percben nem játszott, de edzője szerint nem súlyos a sérülése.

A legtöbb csapat a felkészülési meccsén felváltva védette első és második számú kapusát, azonban a Golden Knights nem így tett, az Arizona Coyotes elleni találkozót teljes egészében megkapta Marc-André Fleury. Az ikon meg is hálálta a bizalmat, 23 lövésből 22-t megfogott, csak Taylor Hall kísérleténél volt tehetetlen a harmadik harmadban. Addigra Reilly Smith révén már 2-0-ra vezetett a Vegas, így ez a gól csak szorossá tehette volna a végjátékot. Ám ez sem következett be, a Vegas hamar riadót fújt, Alex Tuch négy perccel később visszaállította a kétgólos különbséget, majd 13 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt az addig két gólpasszt jegyző Nick Cousins állította be a 4-1-et.

Finn kapusok és svéd csatárok repítették a Nashville-t a Dallas ellen. Viktor Arvidsson két gólt, Filip Forsberg két asszisztot szerzett, miközben a kapuban a Juuse Saros, Pekka Rinne duó hibátlanul tette a dolgát, előbbi 12, utóbbi 14 védést mutatott be. Ennek eredményeként 2-0-ra nyert a Preds. A másik oldalon Tyler Seguin sérülés miatt hiányzott, de a hírek szerint a kvalifikációs kör kezdetére rendbe jön.

Ezzel véget is ért a felkészülés, szombaton vérre menő csaták következnek a három nyert meccsig tartó kvalifikációs körben. Augusztus első napján 5 összecsapást rendeznek:

New York Rangers?Carolina Hurricanes (18:00)
Edmonton Oilers?Chicago Blackhawks (21:00)
New York Islanders?Florida Panthers (22:00)
Pittsburgh Penguins?Montreal Canadiens (02:00)
Calgary Flames?Winnipeg Jets (04:30)

A másik három párharc első mérkőzéseire vasárnap kerül sor:

Nashville Predators?Arizona Coyotes
Toronto Maple Leafs?Columbus Blue Jackets
Vancouver Canucks?Minnesota Wild

A keleti és nyugati konferencia első négy kiemeltje eközben körmérkőzik egymással  a végső helyezések eldöntése érdekében, ez a szakasz vasárnap kezdődik. A két konferencia kiemeltjei:

Keleti: Boston Bruins, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals, Philadelphia Flyers
Nyugati: St. Louis Blues, Colorado Avalanche, Vegas Golden Knights, Dallas Stars