4 shutouttal mentek tovább a 7 meccses csatában

A Sahtyor Szoligorszk 1-0-ra legyőzte idegenben a Nyeman Grodnót, így döntőzhet a Junoszttyal a fehérorosz Extraligában.

A világ jegyzett bajnokságai közül egyedül a fehérorosz halad tovább zavartalanul. Miközben már a KHL-ben is beismerték, hogy vége, nincs értelme nyitva tartani a playoff folytatásának kérdését, az Extraligában véget értek az elődöntők. Ahogy arról néhány napja beszámoltunk, a Sahtyor Szoligorszk közel került hozzá, hogy a Nyeman Grodno terhére négy év után ismét fináléba jusson. Az esélyeit hazai jégen nem sikerült érvényesítenie az együttesnek ? a grodnóiak hosszabbításban egyenlítettek vasárnap ?, így hetedik összecsapásra került sor kedden. Ezen a találkozón csupán egy gól született, és azt a szoligorszkiak lőtték az első harmadban. A Sahtyor 1-0-ra nyert Grodnóban, a párharcot pedig 4-3 arányban húzta be. Túl azon, hogy 2016 után először nem Junoszty?Nyeman finálé lesz Fehéroroszországban, született egy megdönthetetlen rekord is. A kapus Makszim Maljutyin csapata mind a 4 győztes meccsén shutoutot ért el. A találkozót 2427 szurkoló látta a helyszínen. A Junoszty Minszk?Sahtyor Szoligorszk csata március 27-én kezdődik. Fehéroroszországban a hivatalos adatok szerint 86 embert diagnosztizáltak eddig koronavírus-betegséggel, halálos áldozat nincs, 2-en kritikus állapotban vannak, 29-en meggyógyultak.