Nicklas Lidström nyomdokaiban Quinn Hughes

A Vancouver hátvédje az első újonc, aki 50 pontig jutott. Véget ért a Boston és a Tampa nagy sorozata. Bombaformában a Rangers.

Tuukka Raskkal a kapuban a szezonban először nem szerzett pontot a Boston hazai pályán. A 20 meccses széria a Calgary jóvoltából ért véget, amelyből kiemelkedett a duplázó Mikael Backlund, Sean Monahan páros, valamint a három pontot szerző Matthew Tkachuk.

Rossz napja volt a Tampának, amelynek ugyanúgy véget ért a nagy sorozata, mint a Bostonnak, és ráadásul elvesztette a csapatkapitányát, Steven Stamkost is. A Bolts 12 hazai győzelem után a Torontótól szenvedett vereséget az Amelie Arenában. A Leafsben Frederik Andersen 26 lövést védett, John Tavares kettőt vágott, William Nylander egy assziszt mellett győztes gólt szerzett.

A Vancouver a nyolcadik percben már kétgólos hátrányban volt Montrealban, de fordítani tudott, és végül elhozta a pontokat hosszabbításban. A Canucks ledolgozta a különbséget, majd a Canadiens újabb vezető találata után Jake Virtanen góljával harcolta ki a hosszabbítást. A győztes találatot a néhány napja megszerzett Tyler Toffoli lőtte. Quinn Hughes, a Vancouver újonc hátvédje egy gólpasszal megszerezte az 50. pontját, amivel két óriási bravúrt hajtott végre. Ő lett a liga történetének 16. hátvédje, aki első évesként legalább félszáz pontig jutott, és mindössze a második, aki egy adott szezonban először jutott el ötvenig a rookie-k között. Hughes mellett ez csak Nicklas Lidströmnek sikerült 1992-ben, megelőzve olyan újoncokat, mint Pavel Bure, Tony Amonte és Doug Weight.

Egymás után nyolcadik idegenbeli meccsét nyerte a Rangers, amivel új klubrekordot állított fel. A manhattani gárda a New York-i városi rangadót húzta be a Nassau Coliseumban. Az Islanders végig óriási fölényben játszott, ám a 45-28-as kapura lövési arány csak arra volt elég, hogy az utolsó öt percben ledolgozza kétgólos hátrányát. A győztes gólt a hirtelen halál 28. másodpercében Mika Zibanejad lőtte. Artyemij Panarin a 32. gólját szerezte, amivel új egyéni csúcsot ért el.

A Philadelphia simán átlépett a San Josén, ezzel egymás után a negyedik sikerét jegyezte, és a hetediket az utolsó tíz meccsen. A Flyers 1-1 után zsinórban hármat lőtt, amivel el is döntötte a két pont sorsát. Kevin Hayes és Travis Konecny három-három ponttal, Carter Hart 26 védéssel zárt. A Philly mestere, Alain Vigneault a 684. győzelmét szerezte, amivel az edzők listáján a 10. helyre lépett Patt Quinn mellé.

Alain Vigneault

A Washington saját magának tette nehézzé a mérkőzést a Winnipeg ellen. A Capitals már hárommal ment, de a Jets rákapcsolt, és a hajrára ledolgozta a különbséget. A plusz öt perc nem hozott döntést, ahogy a rávezetések első négy köre sem. Az ötödikben a korábban is eredményes Alekszandr Ovecskin betalált, a másik oldalon Nikolaj Ehlers nem. Ilja Kovalcsuk, a fővárosiak friss szerzeménye ?2-vel, három kapura lövéssel és egy kihagyott büntetővel mutatkozott be.

A két kapus közötti különbség döntött Carolinában a Dallas javára. A Hurricanes a két első számú kapusa, Petr Mrazek és James Reimer hiányában Alex Nedeljkoviccsal a vasak között ment jégre a Dallas ellen, akinek ez volt karrierje második meccse kezdőként. A 24 éves hálóőr 16 lövésből hármat kapott, míg kollégája, Anton Hudobin csak egyet negyvenből. A Stars az utolsó 9 mérkőzésen hét győzelmet és összesen 15 pontot szerzett.

Háromgólos különbséggel nyert a New Jersey a Detroit otthonában. A Devils az emberelőnyös játékának köszönheti a győzelmet, ugyanis Jesper Bratt, Kyle Palmieri és Nyikita Guszev is betalált létszámfölényben. Cory Schneider 27 lövést fogott, és kilenc vereség után állt ismét győztes meccsen a kapuban.

A St. Louis gólzáporos meccsen tartotta otthon a pontokat a Chicago ellenében. A mérkőzést óriási hullámhegyek és -völgyek jellemezték: a Blues ütötte az elsőt, majd a Hawks hármat, aztán a Blues ismét hármat. Ezután ismét a vendégek villantak kétszer, de nem tudták megtartani az 5-4-es előnyt, a hazaiak fordítottak az utolsó tíz percben. A meccs legjobbja Zach Sanford volt, aki egy gólpassz mellett kettőt lőtt a befejező húsz percben.

Az Ottawa kétszer állt nyerésre a Nashville otthonában, mégsem sikerült pontokat szereznie. A Predators a mérkőzés derekán fordította meg a találkozót, amikor bő négy perc leforgása alatt két emberelőnyös gólt szerzett Ryan Ellis és Viktor Arvidsson révén. Juuse Saros 33 védéssel járult hozzá a Predators ötödik győzelméhez az utolsó hét meccsen.

Az egygólos különbség ellenére simán nyert a Minnesota a Columbus ellen. A Wild 1-1 után egymás után hármat lőtt, így az is belefért, hogy a végén kicsit kiengedjen. A kapitány Mikko Koivu duplázott, a Kevin Fiala, Eric Staal, Ryan Donato hármas egyet-egyet lőtt és előkészített. A Columbus az utolsó tíz meccséből kilencet elvesztett.

Minden harmad egy gólt hozott a Gila River Arenában az Arizona?Florida meccsen. Az elsőben a Coyotes, a másodikban és a harmadikban a Panthers volt eredményes. A meccs embere Szergej Bobrovszkij volt, aki 37 védéssel zárt.

A cserestop előtt frissen szerzett játékosok voltak a főszereplők az Anaheim?Edmonton összecsapáson. Az Oilersben Andreas Athanasiou egy gólpassz mellett egyet lőtt, ez utóbbival harcolta ki a hosszabbítást a vendég együttes. Még jobban teljesített Sonny Milano, aki kettőt lőtt, közte a győztes gólt a hirtelen halálban. Alex Hicks (1995), Steve Thomas (2003) és Dan Winnik (2013) után Milano a Ducks történetének negyedik hokisa, aki két góllal tudott bemutatkozni a csapatban.