Megnehezítenék a címvédő dolgát a Titánok

Ennek az Erste Liga-negyeddöntőnek az FTC-Telekom az esélyese. Igen ám, de a Fehérvár-farm többször is bizonyított már a szezon során.

Nem sok csapat volt az idén, amely képes lett volna felvenni a versenyt a bajnoki címvédővel. Az elején nem úgy nézett ki, hogy ezek egyike történetesen a Fehérvári Titánok együttese lesz. Fodor Szabolcs csapata nagy energiákat mozgósítva hozta le a szeptember közepi nyitó találkozót a Raktár utcában – 0-5 lett a vége hazai szemszögből –, majd Pesterzsébeten is győzni tudott, igaz, azt a sikert már nehezebben adták. Október 25-én közvetlenül a ritteni Kontinentális Kupa-siker után meccseltek a felek, és a Titánok háromszor is egyenlítettek – 0-1-ről, 1-3-ról és 3-4-ről –, ám az 57. percben esett Pulli-gólra már nem bírtak válaszolni. Harmadjára ugyanakkor az egész idény talán legkomolyabb meglepetését szolgáltatták Kiss Dávid tanítványai: november 1-jén hatalmas bravúrral 5-0-ra ütötték ki az FTC-Telekomot, ennél nagyobb arányú vereséget előtte és utána sem szenvedtek a zöld-fehérek. És még nem volt vége: karácsony előtt hosszabbításban győztek a fehérvári fiatalok Erzsébeten 4-3-ra, méghozzá egy remekbe szabott Zion-góllal. Eddig tehát egál, vonhatjuk le a merész következtetést, noha tisztában vagyunk vele, hogy az alapvető erőviszonyok mentén kinek áll a zászló. A jégkorongban azonban, mint tudjuk, a papírforma mindig csak kiindulópont, bizonyítani a jégen kell. Az akarás és az elszántság sok mindent kompenzálhat, és fölöttébb valószínű, hogy ezeknek cseppet sem lesznek híján a volánosok. Magyarán: 100% kell ellenük Nagy Gergőéktől, ami garancia arra, hogy ebben a párban is izgalmas mérkőzéseket láthassunk.

ftctit

fotó: FTC-Telekom

FTC-Telekom–Fehérvári Titánok 1-2

Hosszabbításban nyerte meg az Erste Liga-negyeddöntő első mérkőzését a középszakasz 8. helyezettje.

Alaposan felkészítette övéit a címvédő elleni vendégjátékra Kiss Dávid, a fehérvári fiatalok abszolút száz százalékot nyújtva állták a hazai rohamokat, miközben a kontrákra is volt erejük. Ezenfelül mind a két kapus kiválóan teljesített, Arany Gergely mellett Gyenes Dávid is felnőtt a feladathoz, miáltal húsz perc után 0-0 állt a táblán. A jég a 35. percben tört meg Rantanen átlövése nyomán, ám aki azt hitte, hogy innentől esetleg könnyű útja lesz a Fradinak, az tévedett, a Titánok postafordultával válaszoltak, Kovács Alex a kékről eresztett meg egy bombát, beakadt, 1-1. Az állás a harmadik menetben sem változott, tehát jöhetett az idei rájátszás első hosszabbításos összecsapása. Teljes szünet után négy a négy ellen álltak fel a csapatok, érthető módon a zöldek domináltak a mezőnyben, miközben óriási védéseket kellett bemutatnia Aranynak is. Aztán a fehérváriak a 70. percben pontot tettek a történet végére, Zion középre tett korongját Campbell lőtte be, 1-2. Ezzel az FTC-Telekom meglepetésre vereséggel nyitotta a rájátszást. Folytatás kedden.

ftctit

Abszolút megérdemelten nyertek a Titánok

Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok és Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője nyilatkozott a két csapat első mérkőzéséről.

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 388 néző. Játékvezetők: Halassy, Halassy, Muzsik, Nagy.
Arany: 93,5% (Nagy K.)
Gyenes: 97,4% (Szeles)
Karmeniemi, Pulli, Juusela, Nagy G., Tóth A.