A Zamboni sofőrje állt be a Carolina kapujába

A Hurricanes a vészkapussal is győzni tudott Torontóban. Ovecskin a 700. gólját lőtte, a Vancouver kiütötte a Bostont, az Arizona a Tampát.

Scott Laughton duplájával és Justin Braun három gólpasszával a Philaldelphia könnyedén elintézte el a Winnipeget. A Flyers két perc után vezetett, a meccs felénél háromgólos előnyben volt. A Philly az utolsó 14 meccséből 10-et megnyert, így magabiztosan őrzi a harmadik helyét a Metropolitan csoportban.

A hazai jégen játszó Pittsburghnek esélye sem volt a Buffalo ellen. A Sabres már a 14. másodpercben előnybe került, amit a harmad közepéig háromra növelt. A különbség a végére is megmaradt, a Buffalo 5-2-s győzelemmel távozott az PPG Paints Arenából. Jack Eichel kettőt vágott, Carter Hutton negyvenegyszer védett, Jeff Skinner 22 meccset követően volt ismét eredményes.

Vereséggel ünnepelte 700. gólját Alekszandr Ovecskin. Az egymás után negyedszer bukó Capitals ezúttal New Jerseyben maradt alul, ahol a győztes találatot Damon Severson két perccel a befejezés előtt ütötte. A meccs legjobbja a 33 lövést hárító Mackenzie Blackwood volt, aki egymás után a hatodik meccsét nyerte. A Devilsben újoncként ez Martin Brodeurnak sem sikerült, csak Sean Burke-nek még az 1987/88-as szezonban. A 700 gólos álomhatárt elérő Ovecskin igen exkluzív klubba került, előtte ezt a mérföldkövet csak hét játékos érte el.

ovecskin 700_2

Vészkapussal győzött a Carolina a Toronto csarnokában. James Reimer kezdett a Canes ketrece előtt, de hét perc után megsérült, és érkezett Petr Mrazek. Csakhogy a cseh hálóőr is megsérült csapata 3-1-es vezetésénél, így a helyébe az a 42 éves David Ayres lépett, akinek ez volt az első mérkőzése az NHL-ben. Az egykoron AHL-ig jutott Zamboni-sofőr nem illetődött meg, 29 perc alatt 8 védéssel járult hozzá a Hurricanes 6-3-s sikeréhez. Ayres minden idők legidősebb debütánsa lett az NHL-ben, a chicagói Hugh Lehman 1926-os rekordját adta át a múltnak.

Max Domi két góljával és Carey Price hibátlan teljesítményével sima győzelmet aratott a Montreal a kanadai fővárosban. A Canadiens kapusának 30 védésre volt szüksége a shutouthoz.

Egymás után a hetedik meccsét nyerte Igor Sesztyorkin, a Rangers hálóőre. Az orosz újonc 44 védéssel jelentkezett a San José ellen 3-2-re megnyert mérkőzésen. A meccs a harmadik harmad hetedik percében dőlt el, amikor is a második gólját szerző Jesper Fast egy kipattanót kotort be. A Sharksban Joe Thornton duplázott és 50 idegenbeli mérkőzés után volt ismét eredményes.

Az Arizona egy hetessel lepte meg a Tampát a Glia River Arénában. A meccs feléig együtt mentek a csapatok, de 3-3 után a Coyotes négy gólt ütve lejátszotta a jégről Stamkosékat. Conor Garland és Clayton Keller két-két gól mellett, egy-egy gólpasszt adott, Antti Raanta 27 lövést védett.

Maratoni büntetőpárbaj döntött a Nashville javára a Columbus ellen. A Bridgestone Arenában a Predators ütötte az első kettőt, majd a Jackets hármat. 63 másodperccel a befejezés előtt Colton Sissons harcolta ki a hosszabbítást, ott viszont nem született gól. A rávezetések első és negyedik körében mindkét csapat eredményes volt, a nyolcadikban csak a Nashville, mégpedig Rocco Grimaldi révén. A Columbus egymás után a nyolcadik vereségét szenvedte el.

A Vegas nyert a Florida ellen, ezzel egymás után ötödször gyűjtötte be a pontokat. A Panthers kétszer szerzett vezetést, ám a Knights a második és a harmadik harmad fordulóján egymás után hármat lőtt, amivel eldöntötte a mérkőzést. A meccs legjobbja Reilly Smith volt, aki duplázott és egy perccel a befejezés előtt bebiztosította a Vegas sikerét.

A játéknap másik szétlövését a Colorado nyerte Los Angelesben, és ezzel egymás után a hatodik idegenbeli sikerét jegyezte. A mérkőzés igen gólszegény volt: a rendes játékidőben egy-egy találat született, a rávezetések során pedig egy. Ez utóbbit Joonas Donskoi ütötte.

A Vancouver kilenccel szórta meg a nyugati parton túrázó Bostont. A verésből Tyler Toffoli, Troy Stecher és J. T. Miller három-három ponttal vette ki a részét. A Bruins szurkolói csak annak örülhettek, hogy David Pastrnak megszerezte a 44. és a 45. találatát, amivel megerősítette a helyét a góllövőlista élén.