Jared Spurgeon klasszikus mesterhármast ütött

Ryan Suter után ő a Minnesota történetének második hátvédje, aki triplázni tudott. A Detroit kiesett, Duncan Keith a 600., Artyemij Panarin a 400. pontját szerezte.

Nem tett le a rájátszásról a New York Rangers, amely Carolinában győzött és ezzel a hatodik meccsét nyerte az utolsó hétből és egyvégtében hetedszer nyert idegenben. A New York-iak két nyerőembere az összesen öt pontot szerző Panarin, Zibanejad páros, valamint a 27 lövést hárító Igor Sesztyorkin voltak. Az orosz hálóőr másfél hónapja mutatkozott be az NHL-ben, azóta kilencből nyolc meccset megnyert és 94%-os hatékonysággal véd.

A New York Islanders végett vetett a négymeccses negatív sorozatának, miután Jordan Eberle mesterhármasával könnyedén intézte el a Detroitot. A 29 éves jobbszélsőnek ez volt karrierje harmadik triplája, egyben az első a New York-i klub mezében. A Detroit a vereségével az első csapat idén, amely hivatalosan nem lesz ott a playoffban.

Alex DeBrincat volt a Chicago legjobbja a Nashville ellen. A harmadéves csatár harcolta ki a hosszabbítást a befejező játékrész felénél, majd ő volt az is, aki a hirtelen halálban eldöntötte a mérkőzést. DeBrincat mindkét gólját Duncan Keith készítette elő, aki ezzel megszerezte karrierje 600. pontját.

Az Edmonton hiába vezetett háromszor is a Minnesota ellen, pont nélkül maradt saját közönsége előtt. 3-2-s Oilers-vezetés után a hátvéd Jared Spurgeon lépett elő főszereplővé, aki klasszikus triplával nyerte meg a meccset a Wildnak. Spurgeon ezzel a teljesítménnyel igen zárt klubba került: az NHL történetében ugyanis ezt megelőzően mindössze 11 bekk volt, aki hagyományos mesterhármast tudott szerezni.

d-men to score a natural hat trick

A St. Louis egyoldalú mérkőzésen, négygólos különbséggel győzött Dallasban. Colton Parayko három pontot termelt, Jake Allen 18 lövést fogott és alig több mint három percre volt a shutouttól.

Gólzáporral indult a Calgary?Boston mérkőzés, amely végül a Bruins sikerével zárult. Alig több mint három perc elteltével már 3-1-re vezetett a Flames, de játékrész derekán már 3-3 volt az állás. Ezután már csak egy gól született, ezt Brad Marchand ütötte a második harmad első percében. A Boston az utolsó 12 meccséből a tizenegyediket húzta be.

Egyetlen gól döntött Anaheimben, ezt a hazai szurkolók bánatára a denveri J.T. Compher ütötte. A zsinórban ötödik idegenbeli meccsét behúzó Colorado kapujában Pavel Francouz 26 védéssel ért el shutoutot.