Sorsdöntő túrára indult a Hydro Fehérvár AV19

A magyar EBEL-csapat kedden a Dornbirn otthonában játszik, majd pénteken Innsbruckban meccsel, és csak azután tér haza.

Hogy ezek lesznek a szezon legfontosabb összecsapásai, ahhoz nem férhet kétség. Két győzelemmel a playoff küszöbére léphetne a Fehérvár, míg ha kudarcok követnék egymást, akkor alighanem le is mondhatna a negyeddöntőzésről. Az, hogy Antti Karhula együttesének sikerült kiütnie vasárnap a DEC-et – és hogy ezenközben az Innsbruck kikapott a Znojmótól –, tovább sűrítette a mezőnyt a 8. rájátszáshely környékén. Miután az alsóházban a Villach és a Linz meglépett a többiektől, így ha matematikailag nem is, de gyakorlatilag csak egy üres pozíció maradt. A Dornbirnnak nagyon nehéz lesz beleszólnia a többiek dolgába – bár egy kedd esti bravúr nyomán résnyire számára is nyitva maradhatna az ajtó –, viszont a Fehérvár, Innsbruck, Znojmo trió jelenleg 1 ponton belül van. Minden további okoskodás felesleges, elég a táblára nézni, hogy világos legyen: győzelmekre van szükség mindenáron. Először persze azt nem szabad hagyni, hogy a DEC felálljon a pofonból, a tiroliakkal később is ráérnek foglalkozni a volánosok, akiket nem segíthet a rehabilitációját töltő Caruso és Kóger. A rend kedvéért: a Znojmo és az Innsbruck egymással meccsel kedden, méghozzá cseh területen. A fehérvári várakozásokról a vezetőedző mellett Erdély Csanád beszélt a klub videós előzetesében.

Dornbirn–Hydro Fehérvár AV19 3-2

Az osztrákok visszavágtak a katasztrofális vasárnapi vereségükért.

A Fehérvár lépett fel támadólag, de Sarauer helyzete kimaradt, Macierzynskié bviszont bement, 1-0 a 4. percben. Emberelőnybe került a magyar gárda, ki is használta Yogan révén. Nem sokáig maradt a döntetlen, Bau Hansen nem hibázott a 9. percben, 2-1. A gyors adok-kapok után szelídült a tempó, a Dornbirn attakolt többet, újabb gól nem esett. Szépen kijátszott akció végén Kaijomaa a 24. percben egyenlített, ez volt a bekk első EBEL-gólja. Voltak lehetőségei a Volánnak a vezetéshez is, de ezek lehetőségek maradtak, Macierzynski ugyanakkor belőtt egy kipattanót a 36. percben, 3-2. Röviddel a szünet előtt Szita került ziccerbe, Rinne védett. A harmadik menetben oda-vissza játék zajlott, főleg a Fehérvár támadott, eredménytelenül. A végén Antti Karhula időt kért, illetve a kapusát is lehozta, hiába, maradt a 3-2. A DEC visszavágott a katasztrofális vasárnapi vereségéért, miközben a Znojmo ismét legyőzte az Innsbruckot, így jelenleg a csehek állnak a playoffot érő 8. helyen.

avsdec2

Apró lélektani előnyök dönthetnek el egy meccset

Antti Karhula vezetőedző mellett a csatár Szita Donát is nyilatkozott a Fehérvár dornbirni vereségéről.

EBEL, 2038 néző. Játékvezetők: Nikolic, Stolc, Sparer, Tschrepitsch.
Rinne: 92,3% (Jarvenpaa)
Ouzas: 88,5% (Kornakker)