A Schiller-Vasas végre legyőzné a Titánokat

Az Erste Liga-alsóházi mérkőzésnek egyetlen tétje van: a piros-kékek szeretnének elszakadni az utolsó helytől.

A Fehérvári Titánok a teljes mezőnyből elsőként vasárnap este befejezik a magyar bázisú nemzetközi bajnokság középszakaszát. Kiss Dávid együttesével már semmi különleges nem történhet, az eddigiek során eldőlt, hogy bebiztosították szereplésüket a negyeddöntőben, ám az is, hogy nyolcadiknál nemcsak rosszabbak, jobbak sem lehetnek. Így most az a dolguk, hogy formában tartsák magukat a playoffra, és hogy várják, ki lesz az, aki az ellenfélválasztás során rájuk bök jövő csütörtökön. Talán nem számít pikírtkedésnek, ha arra számítunk, hogy a középszakaszelső lesz majd az ellenfelük, amelynek kiléte még bizonytalan, igaz, az FTC-Telekom esélyei a legjobbak. Ami a Titánok mai vendéglátójának, a Schiller-Vasas HC-nak a helyzetét illeti: a piros-kék fiataloknak két meccsük van hátra a szezonból, ám ezeken még végrehajthatnak egy hőstettet, megelőzhetik a Hokiklub Budapestet. Jelenleg 1 pont a hátrányuk, és az egymás elleni eredmények nem nekik kedveznek, tehát pontokra van szükségük. A Titánoktól eddig összesen kettőt sikerült elcsenniük, egyet hazai jégen, egyet idegenben, vasárnap este tehát párharcbeli első győzelmüket szeretnék megszerezni a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.

vastit

fotó: Schiller-Vasas HC

Schiller-Vasas HC–Fehérvári Titánok 4-3

A szezonban először győzték le a piros-kékek a Volán-farmot, és ezzel megelőzték a Hokiklubot az alsóházi táblázaton.

Mindössze 14 játékossal állt fel a káposztásmegyeri mérkőzésen a fehérvári együttes, ahol a hazaiaknál hosszabb szünet után ismét kezdő kapusként kapott szerepet az idény során több ízben is sérülésekkel bajlódó Tóth Balázs. Rémálomszerűen kezdődött az összecsapás a hazaiak számára, Madácsi a második, Császár a harmadik percben volt eredményes, Ladányi Balázs vezetőedzőnek máris időt kellett kérnie. A kedélyek megnyugodtak, igaz, Campbell is gólt szerzett, miáltal a játékrész végén 0-3 állt a táblán. A második felvonásban nem változott az állás, a harmadiban viszont feltámadtak a piros kék-fiatalok. Schmál a 48. percben szépített, majd az 53.-ban Szalma mínusz egyre hozta fel övéit. A legvégén jött az obligát kapuslehozatal, ami ezúttal sikeresnek bizonyult, Czakó 59:25-nél egyenlített. A hosszabbítást emberelőnyben kezdhette a Vasas, nem tudott élni vele, a további helyzetek is kimaradtak mindkét kapu előtt. A büntetőpárbaj különlegesnek bizonyult, amennyiben három sorozat után véget is ért. Az összes fehérvári próbálkozást hárította ugyanis Tóth, míg a túloldalon Szalma, Szlama és Csiki sem hibázott, így a szezon során először győzte le a Titánokat a Vasas, és egyúttal a Hokiklub Budapestet is megelőzte a táblázaton.

vastit

2 percig és 54 másodpercig játszottunk jól

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC és Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok vezetőedzője a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 300 néző. Játékvezetők: Mach, Mach, Fényi, Muzsik.
Tóth: 92,5% (Sági)
Gyenes: 92,0% (Szeles Martin)