Kemény és Tamási 1+1 pontot gyűjtött

Keresztes Levente újabb gólt lőtt az NCDC-ben. Légióskörképünk a jegyzett utánpótlás-bajnokságokból.

A tengerentúli NCDC-ben a Twin City Thunder 5-3-as vereséget szenvedett a Boston Banditstől. Keresztes Levente az 54. percben szépített, ám a Thunder nem tudott jobban felzárkózni. A Twin City a hetedik helyen áll a 13 csapatos bajnokságban.

Egy osztállyal lejjebb, a USPHL Premierben a South Shore Kings nem sok mindennek örülhetett a múlt héten, hiszen a Northern Cyclonestól oda-vissza kikapott (3-6 és 4-5 büntetőkkel), az Islanders Hockey Club pedig kitömte őket (0-10). Mesterházy Bálint játszott, pontot nem gyűjtött, Kovács Dávid a hosszabbításba torkolló meccsen 45 védést produkált, az Islanders ellen 0-8-nál állt be. Divízióriválisuk, a New Hampshire Jr Monarchs büntetőkkel 5-4-re verte a Boston Banditst. Pákozdi Bálint csapata harmadik góljánál asszisztot jegyzett, 37 meccs után 36 pontos.

December eleje után játszott ismét Szekeres Tamás a Junior Bruinsban. A bostoni együttes 8-6-ra verte a Twin Cityt, ám utána 4-2-re kikapott a Boston Banditstől. Szekeres nem szerzett pontot. A Florida Eels gólgazdag mérkőzésen 8-7-re kikapott a Tampa Bay Juniorstól, majd egy nappal később, immáron hazai pályán 5-2-re legyőzte. Tóth Keve az első meccsen gólt lőtt, ez volt a hetedik találata a szezonban. A New Hampshire harmadik a New England divízióban, a Bruins és a South Shore Kings nagy csatát vív a hatodik, utolsó kiadó playoffpozícióért. A Florida Eels eközben már megnyerte a Florida-divíziót.

A svéd U20 Elit keleti divíziójában Kemény Patrik 1+1-gyel zárt a Wings 10-4-es győzelme során a ligautolsó Visby/Roma ellen. Kemény 27 meccs után 21 pontos, a Wings negyedik. Délen az Oskarshamn?Halmstad mérkőzés a végeredménye alapján akár vízilabdameccs is lehetett volna, a vendégek 8-7-re győztek. Jakabfy Csongor nem szerzett pontot. A Boras ? a felnőttcsapatnál is rendszeresen számításba vett Kozma Dáviddal a soraiban ? 4-0-ra kikapott a Tingsrydtől. A Halmstad a harmadik, a Boras a negyedik a tabellán.

A finn B-nuorten Mestisben a Viikingit 5-4-re verte a KooVee-t. A hazaiaknál Tamási László 1+1-gyel zárt, 28 meccs után 29 pontos. A Viikingit a 10 csapatos bajnokság negyedik helyén áll.