A DAB lerázhatja a Brassót

Az Acélbikák a győzelmükkel megerősíthetnék második helyüket a felsőházban.

Amíg a Sportklub csütörtökön zárja magyarországi túráját, addig a Brassó ekkor kezdi meg saját idegenbeli meccseinek letudását. Július Pénzes csapata Dunaújvárosban játssza három meccsből álló, négynapos szériájának első felvonását, ahol a jó formában lévő Acélbikák vár rá. A brassóiak egy Csíkszeredában elért 3-1-es sikerrel indították a középszakaszt, aztán 5-4-re alulmaradtak hosszabbításban az FTC-Telekommal szemben. A zöld-fehérekkel január 23-án játszottak, természetesen nem töltötték unalmasan az azóta eltelt egy hetet: szombaton és vasárnap kikaptak Galacon, hétfőtől szerdáig pedig a Sportult porolták el kétszer 19-3-ra, egyszer 17-0-ra. Az 5 nap alatt lejátszott 5 mérkőzést követően egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy kipihenten érkeznének annak a DAB-nak az otthonába, amely még a múlt héten kétszer játszott a DEAC-cal – otthon nyertek, idegenben kikaptak –, kedden pedig 3-2-re legyűrte a Sportklubot. A bajnokság első szakaszában a Brassó mindkét hazai meccsét behúzta, míg a dunaújvárosi találkozók közül októberben 3-1-es vendégsiker született, viszont január 15-én az Acélbikák 7-5-ös diadallal otthon tartották a 3 pontot.

A 2. helyezett DAB 7, a 3. helyen álló Brassó 6 ponttal várja a mérkőzést, a dunaújvárosiak egy esetleges sikerrel nagy lépést tehetnének a középszakasz második helyének bebiztosítása felé.

DAB-Brasov-200115

DAB–ASC Corona Brassó 3-1

A dunaújvárosiak otthon tartották a 3 pontot a brassóiakkal szemben, aminek köszönhetően megerősítették második helyüket a felsőházban.

A mérkőzés első nagy lehetősége Bíró Gergő előtt adódott, a 2. perc közepén kihasználhatott volna egy dunaújvárosi védelmi hibát, ám Hughson védte a szólót. A Brassó Franko révén gólra váltotta az első emberelőnyét: úgy tűnt, a DAB kapusa hatalmasat mentett, a játékvezetők nem adták meg a találatot, ám a videobírózás során kiderült, a korong áthaladt a gólvonalon. A nyitó harmadban többet lőttek kapura a hazaiak, ám a veszélyesebb lehetőségeket a vendégek vezették. A középső felvonásban négyszer is 5 a 4 ellen támadhattak az Acélbikák, eredménytelenül. Úgy tűnt, a második szünetre is egygólos brassói előnnyel vonulnak a felek, ám az utolsó percben a vendégek nem tudtak felszabadítani, Mazurek passzából pedig Somogyi egyenlített. A találkozó második brassói emberelőnye dunaújvárosi gólt hozott: egy kijátszott akció végén Hruby üresen maradt és beverte a korongot Tőke kapujába. A folytatásban a vendégek hajtottak az egyenlítésért, másfél perccel a vége előtt időt kértek, valamint lehozták a kapusukat. Az üres kapus lehetőséget szinte azonnal kihasználta a DAB Dansereau révén.

A Dunaújvárosi Acélbikák 3-1-re győztek, immáron 10 pontosak, előnyük 4 pontra nőtt a Brassóval szemben.

dabbra-NG0_3043

fotó: Nagy Gergő/DAB

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 400 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Muzsik, Pálkövi.
Hughson: 97,0% (Pinczés B.)
Tőke: 94,7% (Polc)