Simán utolérhető a Gyetva a MAC számára

Nem is kell hozzá más, csak egy 3 pontos győzelem a Tüskecsarnokban.

Immár elmondható: a MAC idei szezonja nem úgy sikerült, ahogy azt a hívei az elején remélték. De bár a negyeddöntő – amit tavaly egy pompás playoff-kvalifikációval elértek az újbudaiak – túl hamar messzire került,  ettől még jó néhány meccs hátravan, amelyeket célszerű lenne lendületes és látványos jégkoronggal lehozni. Különösen hazai jégen. Aztán ki tudja, még az sem kizárt – amíg kizárttá nem válik ténylegesen –, hogy egy huszáros hajrának hála csoda történik a végén. Ehhez azonban most már tényleg minden nyerhető összecsapást meg kell nyerni. Márpedig a Gyetva elleni találkozó mindenképpen ilyennek tekinthető. A szerdai ellenfél a 10. helyen áll az Extraligában, utána az Érsekújvár, majd a MAC következik. Ez a három csapat éppen olyan szoros küzdelmet folytat egymással, mint az őket nagy különbséggel előző Nagymihály, Nyitra, DVTK Jegesmedvék trió. A gyetvaiak fórja a MAC-cal szemben mindössze 3 pont, vagyis a differencia hatvan perc alatt eltüntethető. Egyszer már összejött a rendes játékidős siker Terbócsék számára, még szeptemberben 4-2-es hazai győzelem született. Idegenben mindkétszer a szlovákok nyertek, ám elsőre csak hosszabbításban, ergo a mérleg nyelve átbillenthető. Érdekesség: a felek gólkülönbsége hajszálra megegyezik, mindketten –43-nál járnak. Majoross Gergely együttese ugyanakkor 22 góllal többet vágott ellenfeleinek, és persze épp annyival többet is kapott: ezt a 162-t még csak meg sem közelíti egyetlen ligarivális sem, az utolsó Liptószentmiklóst is beleértve. A legjobb dolog, ami a következő hetekben még a MAC-cal történhetne, az lenne, ha a védekezésben és ehhez kapcsolódva a kapusteljesítményben észrevehető színvonal-emelkedést tudna produkálni a társaság.

macgye

MAC Újbuda–WPC Koliba Detva 6-4

Az immáron Chris Langkow nélkül felálló újbudaiak fordulatos mérkőzésen érték be pontszámban a legyőzött ellenfelüket.

A Gyetva gólra váltotta a mérkőzés első emberelőnyét, az 5 a 4 elleni lehetőséget Peter Zuzin révén használták ki a vendégek. A 6. percben már kétgólos hátrányban volt Majoross Gergely együttese, megint Zuzin talált be Andreas Bernardnak. Gyorsan jött a válasz, 21 másodpercre rá Pozsgai Tamás szépített. A nyitó harmad következő két emberhátrányát kivédekezte a MAC, sőt a 13. percben Frederik Fekiac bottal akasztotta a kiugró CJ Strech-t. Az újbudaiak légiósa a megítélt büntetőből egyenlített. A felek MAC-vezetéssel vonultak az első szünetre, ugyanis Sofron István megfordította a meccset. A második játékrész elején kimaradt egy hazai fór, ám azt követően 5 az 5 ellen Josh Pitt meglőtte a 4. MAC-találatot. Alig fél perccel később Viktor Fekiac visszaállította az egygólos különbséget. A gyors gólváltást követően nem hozott érdemi eseményt a középső felvonás. A 46. percben Rastislav Gaspar emberelőnyben egyenlített. Három percre rá megint az újbudaiak vezettek, Strech volt eredményes – a gólnál Bernard kapus asszisztot jegyzett–, majd négy perccel később Tomás Klempa is betalált.

A MAC Újbuda 6-4-re győzött, sikerének köszönhetően ugyanúgy 44 ponttal áll, mint a legyőzött riválisa.