Másodszor is elkapná a Zólyomot a MAC

A HKM Zvolen alapszakasza sem úgy alakul eddig, ahogy a hívei szeretnék, de ettől még nem könnyű idegenben győzni ellene.

Nincs más csapat az Extraligában, amellyel ennyiszer játszott volna az elmúlt másfél évben a MAC. Ennek egyszerű az oka, a tavalyi playoff-kvalifikációból továbbjutott újbudai együttes a zólyomiakat kapta ellenfélül a negyeddöntőben. Hogy nem bírt velük, az nem meglepetés, hogy egy győzelmet sikerült összehoznia a szériában – ráadásul a Vasas Jégcentrumban –, az dicséretes dolognak számított. Volt Majoross Gergely csapatának egy kiütéses idegenbeli sikere is az alapszakaszban, míg idén két vereség után jött össze a karácsony előtti időszakban az első győzelem a Tüskecsarnokban. Ez összességében azt jelenti, hogy három magyarral szemben tíz szlovák siker áll, ami miatt azonban nem kell szégyenkezni, mivel a liga egyik legerősebb keretével és legtartalmasabb költségvetésével számolhatnak a zólyomiak rendszerint. Ennek ebben a szezonban egyelőre mérsékeltek a pozitív következményei, lévén, hogy a hatodik helyet foglalja el a többre hivatottnak vélt HKM, melynek összetételében is voltak változások menet közben emiatt. Ami a gárda formáját illeti, az is felemás. Ha az utóbbi 5 mérkőzést nézzük, akkor sorjázó rangadókat látunk: ezenközben kikaptak Spirkóék a Besztercebányától, a Slovantól és a Poprádtól, ám felülmúlták a Nagymihályt és a Kassát. A sorozat után alighanem könnyebb falatnak vélik a hozzájuk látogató MAC-ot, melynek az a feladata, hogy bebizonyítsa ennek az ellenkezőjét. Amennyiben összejönne a bravúr, Terbócsék akár vissza is előzhetnék a Trencsénben vendégeskedő Érsekújvárt a táblázaton.

maczvo-191124-pa

fotó: Pórszász Áron/MAC

HKM Zvolen–MAC Újbuda 8-6

Vízilabda-eredményt hozó mérkőzésen erősítette meg felsőházi pozícióit a Zólyom.

Hiába szerzett két harmad alatt mesterhármast Chris Langkow, ez végül kevésnek bizonyult. A 71-es már a 2. perc elején vezetéshez juttatta csapatát emberelőnyben, Tibensky azonban csakhamar egyenlített. Megint Langkow következett a 15. percben, erre Corrin válaszolt röviddel az első szünetet megelőzően. A második játékrész ugyanígy két-két gólt hozott, Mikus révén vezetett a Zólyom, a Sofron–Langkow duó fordított, Parks egalizált, 4-4 a 35. percben. Az utolsó felvonás elején 21 másodperc alatt megléptek a hazaiak — előbb Mráz, majd Betker talált be –, csakhogy szintén pillanatokon belül jött egy MAC-dupla Pitt és Strech jóvoltából, így ennek a harmadnak a 4 gólja bő két és fél perc alatt megszületett. Ennél azonban több találatot jegyeztek fel a jegyzőkönyvbe, az újbudaiak puskapora ugyanis elfogyott, a zólyomiaké nem, ők még kétszer eredményesnek bizonyultak, így 8-6-ra nyertek.