A Sportklubot is megelőzhetik az Acélbikák

Ha a DEAC ismét kikapna a dunaújvárosiaktól, azzal jelentős lépéshátrányba kerülne az Erste Liga felsőházában.

A Debrecen és a DAB is egy mérkőzésen van túl a középszakaszban, ezt egymás ellen játszották, és az újvárosiak nyertek. Az alapszakasz negyedikje és ötödikje immár ötször csapott össze a szezonban, és minden alkalommal a hazai jégen játszó együttes diadalmaskodott. Ha a sorminta nem törik meg, akkor David Musial tanítványai versenyben maradnak a legjobb négyért és ezzel a negyeddöntős pályaelőnyért folyó küzdelemben, ám ha igen, akkor komoly lépéshátrányba kerülnek. Miután az Acélbikák 1 bónuszpontról indultak, majd győzelemmel kezdtek, a különbség most 4 pont a felek között. Kell-e mondanunk: nem mindegy, hogy ez 7-re nő vagy 1-re csökken. A sérüléshullámok által sújtott Debrecennek nem megy az utóbbi időben. Ebben a naptári évben 6 mérkőzéséből csak 1-et nyert meg, a legutóbbi 3-at pedig rendre elveszítette. E sorozat nyilvánvaló okai közé tartozik a rövid pad és a vele járó fáradtság. Jelen pillanatban úgy tudni, a sérültek közül legfeljebb Izacky és Sági Martin térhet vissza. A DAB ehhez képest felfrissült, és bár egy csúnya pofonba beleszaladt a Hokiklub Budapest otthonában, további találkozóit hozta az idén, olyan ellenfeleket is legyűrve, mint a Csíkszeredai Sportklub és a Corona Brassó. További motivációt jelenthet az edzőváltáson is átesett Acélbikák számára, hogy amennyiben rendes játékidőben nyernek, akkor a Szereda–Brassó duót megelőzve felkapaszkodnak a második helyre a táblázaton.

dabdeb

fotó: DEAC

DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3-2

Akárcsak az előző öt alkalommal, a két csapat szezonbeli hatodik meccsén is előnyt jelentett a hazai pálya.

Mind a két csapatból hiányzott két-két rutinos támadó, a debrecenieknél továbbra sem játszhat Rutherford és Essery, míg a vendégeknél nem öltözött Azari Zsolt és az a Tom Zanoski, akinek leigazolása után 3 meccse volt a ligában – pont nélkül –, majd szőrén-szálán eltűnt. Információink szerint a kanadai-horvát ex-KHL-es sérüléssel bajlódik, míg a csapatkapitány megbetegedett. A vezetést mindenesetre a DEAC szerezte meg a 14. percben, utána kimaradt helyzetek és kiállítások jöttek, utóbbiak közül a harmadik debrecenit kihasználta Turcotte, 1-1 volt az állás a 35. percben. Az utolsó felvonás is kisbüntetésekkel indult, a DEAC előnyéből egykettőre kettős hátrány lett, amit ismét Turcotte váltott gólra, 1-2. Ekkor a DEAC-on volt a sor, hogy egalizáljon, Graaskamp tette meg ezt öt a négy ellen az 50. percben. Az utolsó szó a hazaiaké lett, Sági Martin szépségdíjas találata döntőnek bizonyult az 58. percben. Ezzel a szezon összes DEAC–DAB meccsét a vendéglátó nyerte rendes játékidőben. Az Acélbikák így maradtak negyedikek, míg a debreceniek 1 pontra felzárkóztak mögéjük.

debdab

fotó: DEAC

Megérdemelten jöttünk vissza a mérkőzésbe

David Leger, a Dunaújvárosi Acélbikák és David Musial, a DEAC vezetőedzője nyilatkozott a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 407 néző. Játékvezetők: Gangel, Gangel, Mokrai, Vincze.
Hetényi: 95,7% (Gönczi)
Hughson: 89,7% (Pinczés B.)