Érvényesítenie kell a papírformát a DVTK-nak

Glen Hanlon az Érsekújvár otthonában térhet vissza a miskolci Extraliga-csapat kispadjára.

Először lépnek jégre a DVTK Jegesmedvék azóta, hogy menesztették Marcel Rodman vezetőedzőt. Az ellenfél egyszerre ideális és veszélyes. A HC Nové Zámky hosszú idő után az utolsó előtti helyet elhagyva fellépett a 11. pozícióba – a MAC Újbudát megelőzve –, de ettől még továbbra is a liga gyengébbjei közé tartozik. A formája viszont nem rossz, ebben a naptári évben 3 győzelmet aratott és csak 1 alkalommal nem szerzett pontot. A miskolciak közel sem lehetnek ennyire büszkék 2020-ra: az Extraligában 5-ből 4-szer kikaptak, valamint a Magyar Kupa hazai rendezésű négyes döntőjét is 2 vereséggel abszolválták. Innen kell tehát felemelnie sérülések tömkelegével küszködő csapatát a régi-új vezetőedzőnek. A playoffért harcoló Jegesmedvéknek azért is lenne fontos nyerniük Újváron, mert közvetlen riválisaik nagyon nehéz feladatok előtt állnak ezen a napon, így lépeselőnyre lehetne szert tenni velük szemben: a Nyitra a Trencsént fogadja, a Nagymihály a Slovan vendége lesz. A piros-fehérek emellett annak a MAC-nak is szívességet tehetnének, amely a Zámkyval azonos pontmennyiséget gyűjtve szorult vissza a tabella 11. helyére. Hogy jó ómen-e, vagy rossz, nem tudjuk eldönteni: a miskolciak eddig háromból háromszor verték az újváriakat. Éppen úgy, ahogy az e hét keddi összecsapást megelőzően a nagymihályiakat, akik aztán 3 ponttal távoztak sajnos a Népkertből.

misnza

fotó: Orosz Tamás

HC Nové Zámky–DVTK Jegesmedvék 10-2

A miskolci Extraliga-csapat kiütéses vereséget szenvedett a két emberhátrányos gólt is lövő Érsekújvár otthonában.

A mérkőzést jó tempóban kezdték a felek, a Jegesmedvék pedig hamar emberelőnybe kerültek. Ebből viszont a hazaiak jöttek ki jobban, ugyanis hátrányos gólt lőttek. Az 5. percben Pavuk szerzett korongot a saját kék vonalánál, bevitte azt a miskolci harmadba és lőtt. Úgy tűnt Rajna védi a bombát, ám a pakk átcsúszott rajta és a kapuban kötött ki (1-0). Másfél perc múlva már kétgólos volt az Érsekújvár előnye. A zöld-feketék 2 az 1 elleni helyzetet alakítottak ki, Stevuliak lövése még kijött Rajnáról, az ismétlésnél Andrisik azonban már nem hibázott (2-0). A házigazdák a 11. percben játszhattak emberelőnyben, és ezt azonnal gólra váltották, amikor egy kapu előtti kavarodás végén Stupka passzírozta át a korongot a magyar kapuson és a gólvonalon (3-0). Strenk Hunor azonnal lépett, lehozta Rajnát és Adorjánt küldte be a helyére. A 12. percben 4 a 3 ellen állhattak fel a miskolciak a kiállítások miatt, és a fórban a kék vonalról Vandane talált be (3-1). A játék 4 a 4 ellen folytatódott, 37 másodperc múlva pedig Magosi vette be közelről Pavlas kapuját (3-2). A lendület vitte tovább a vendégeket, két percig fórban is támadhattak, de a szünetig már nem esett újabb gól.

A második harmad újvári emberelőnnyel indult, és ebből is gólt lőttek. Az egyik lövés középre pattant ki a Adorjánról, ott többen is próbáltak beleütni a korongba. Ez végül Juriknak sikerült, és ő egészen a hálóig küldte a pakkot (4-2). Nyílt sisakos csata bontakozott ki a jégen, a két csapat sorra dolgozta ki a helyzeteit, a kapusokon azonban nem tudtak kifogni. A 31. percben Hatala maradt a jégen, az arca erősen vérzett, ezért Kiss Patrik 2+2 perc büntetést kapott. Egy perc múlva a miskolciak elcserélték magukat, így kettős hátrányba kerültek. Ennek még a fele sem telt el, amikor Pospisil a harmad közepéről óriási erővel kilőtte a bal sarkot (5-2). A csapatok maradt továbbra is 5 a 3 ellen, és ezt is kihasználták a hazaiak, ekkor Jurik keresztpasszát Bajtek lőtte a kapuvas mellől a hálóba (6-2). Még így is maradt egy szimpla fór, és ezt sem hagyták veszni: Stupka oldalról bombázott a miskolci kapuba (7-2). És az újvári gólvonaton nem volt fék: egy perc múlva Mikula szerzett korongot a saját harmadában, egészen Adorján kapujáig ment vele, és közelről zörgette meg a hálót (8-2). A hajrában repkedtek a hazai kiállítások, emiatt a Jegesmedvék kétszer is fél percig kettős előnyben játszhattak, de nem tudtak szépíteni.

A harmadik játékrész áthúzódó, több, mint négy percnyi miskolci előnnyel indult, ám ebben a vendégek felállni sem tudtak, sőt előbb Stevuliak ment el szólóban, de Adorján védett. Nem sokkal később Stupka is egyedül vihette a korongot a miskolci kapusra, de ő már nem tévesztette el a célt (9-2). Nem sokkal később újabb miskolci előny pergett le eredmény nélkül. A hazaiak ezen téren sokkal eredményesebbek voltak ezen a napon, hiszen az 54. percben újabb létszámfölényes gólt lőttek, amikor Hatala egy méterről kotorta be a korongot a kapuba (10-2).

A DVTK Jegesmedvék Extraliga-szereplésük legsúlyosabb vereségét szenvedték el az elképesztően hatékony speciális játékot produkáló Érsekújvártól, amely két emberhátrányos, öt szimpla, és két dupla előnyös gólt lőtt a három sima találat mellett.

misnza

Mindannyiunknak tükörbe kell nézni ezek után

A DVTK Jegesmedvéket az új vezetőedző érkezéséig irányító Strenk Hunor így látta az érsekújvári katasztrófát.

“Elnézést szeretnénk kérni a szurkolóinktól, főleg azoktól, akik elkísértek minket Érsekújvárra. Úgy gondolom, a mérkőzés fordulópontja az volt, hogy a második harmadban a két kapuvasunk után az ellenfél hatékony volt az emberelőnye során. Teljesen megérdemelten nyertek, jól játszottak, gratulálok nekik. Természetesen vállalom a felelősséget a meccsért, de azt gondolom, itt az ideje, hogy a játékosok is felelősséget vállaljanak a teljesítményükért. Mindannyiunknak tükörbe kell nézni ezek után. Az egyetlen pozitivum, hogy szombaton új fejezet kezdődik az életünkben, és megkezdjük a közös munkát Glen Hanlonnal.”