Mégsem Connor McDavid a leggyorsabb az NHL-ben

A legnagyobb sikert a nők aratták az NHL St. Louis-i All Star-gálájának első napján megrendezett ügyességi versenyeken.

Connor McDavid három győzelem után az idén “csak” második lett. Mathew Barzal teljesítménye kiemelkedő volt, 13,175 másodperc alatt korcsolyázta körbe a pályát, ami 3 századmásodperccel marad el Dylan Larkin 2016-ban felállított rekordjától. McDavid próbálkozhatott utoljára, de csak megközelíteni tudta az Islanders csatárának teljesítményét: 13,215 másodperc alatt ért körbe.

A kapusok versenyét a hazai pályán villogó Jordan Binnington nyerte, aki sorozatban 10 rávezetést hárítottt a liga legjobb játékosainak rávezetéseiből. A második a Tampa hálóőre, Andrej Vasziljevszkij lett, aki 9 párbajt nyert meg, a harmadik a torontói Frederik Andersen, a dán hét rávezetést hárított.

A pontossági verseny során a kapu öt pontját kellett eltalálni minél rövidebb idő alatt. Ebben érdekes módon egy hátvéd volt a legjobb, a Carolina amerikai bekkje, Jaccob Slavin 10 másodperc alatt kilőtte a célpontokat. A cseh Tomas Hertl kis híján megelőzte, az első négy lövésének mindegyike hajszálpontos volt, ám az ötödikkel meggyűlt a baja, így 17 másodperc alatt végzett.

A legerősebb lövés versenyére hatan neveztek be: Seth Jones (Columbus Blue Jackets), Mark Giordano (Calgary Flames), Victor Hedman (Tampa Bay Lightning), John Carlson (Washington Capitals), Shea Weber (Montreal Canadiens), valamint egyedüli csatárként Elias Pettersson (Vancouver Canucks). Versenyen kívül és a hazai nézők legnagyobb örömére ott volt a Blues ikonikus játékosa, Al MacInnis is, aki 56 évesen közel 162 km/h-s sebességgel lőtte a korongot a hálóba egy régi stílusú faütővel. MacInnis a műfaj specialistája, összesen hétszer nyerte meg ezt a kategóriát aktív játékosként. Teljesítményéről mindent elmond, hogy a maiak közül sem sikerült mindenkinek elérnie ezt a sebességet. A versenyt végül Shea Weber nyerte 171 km/h-val.

A gála két újdonsággal is szolgált. Ezek közül egyértelműen a nők 3-3 elleni játéka volt a legnagyobb siker, melynek során a sportág két legnagyobb nemzete, az USA és Kanada válogatottja csapott össze. A mérkőzés látványosra sikerült, a két csapat minden igényt kielégítő színvonalat produkált. A kétszer tíz perc játékidő alatt a juharlevelesek bizonyultak jobbnak 2-1 arányban.

A másik újdonság egyelőre kicsit kiforratlannak tűnik. A játékosoknak a nézőtérről kellett eltalálniuk célpontokat a pályán, mintegy a nézők feje fölül. Az alapötlet kiváló, hiszen ötvözi a jégkorongot az észak-amerikai hokisok által kedvelt golffal. Természetesen ebben a műfajban is bemutatkoztak a helyi ikonok Keith Tkachuk és Brett Hull személyében. A ma is aktívak közül Patrick Kane volt a legjobb Mitch Marner és Ryan O?Reilly előtt.