Tóth Keve győztes gólt lőtt

A Florida Eels csatára legutóbbi 6 mérkőzésén 5-ször talált be. Légióskörképünk a jegyzett utánpótlás-bajnokságokból.

A Twin City Thunder 9 pontos héten van túl az amerikai NCDC-ben. Keresztes Levente csapata a Northern Cyclones otthonában 6-3-ra nyert a 18 éves csatár 2 góljával. Néhány nappal később a PAL Junior Islanders ellen előbb 4-3-ra, majd 5-2-re diadalmaskodott a Thunder, Keresztes 2, illetve 1 gólpasszt adott ezeken a meccseken. A MAC utánpótlásában nevelkedett támadó 27 meccs után 24 pontos. A Thunder negyedik a táblázaton.

Tóth Keve továbbra sem lassít a UPSHL Premierben. A Floria Eels csatára győztes gólt lőtt a Florida Junior Blades ellen 6-3-ra megnyert mérkőzésen. Tóth az utolsó 6 meccsén 5 gólt ért el. A South Shore Kings 5-2-re kikapott a Junior Bruins vendégeként. Kovács Dávid 36 lövést védett, Mesterházy Bálint nem volt eredményes. A Bruinsnál Szekeres Tamás sérülés miatt hiányzott. A New Hampshire Jr Monarchs a Boston Bandits otthonában nyert 3-2-re, Pákozdi Bálint nem szerzett pontot. A Florida Eels vezeti saját csoportját, míg a New England divízióban a New Hampshire a második, a South Shore Kings a hetedik helyen áll.

A svájci U20-ban négypontos hetet zárt a GCK Lions. Révész Marcell és Falus Ádám csapata otthon büntetőkkel kapott ki 2-1-re a Klotentől, majd Luganóban szoros meccsen 3-2-re győzni tudott. Révész a rávezetéseknél kihagyta a próbálkozását, Falus sérülés miatt hiányzott. Mindeközben a Biel a Genéve otthonában 3-0-ra alulmaradt, de otthon 7-3-ra verte az Ambri-Piottát. Ortenszky Tamás gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A GCK Lions második, a Biel hatodik.

A finn B-Nuorten Mestis bajnokságban a Viikingit két fontos győzelmet aratott a múlt hét folyamán. Tamási László együttese a RoKi otthonában 8-2-re, az OS Salamat ellen 3-2-re győzött. A 16 éves játékos az első meccsen 2, a másodikon 1 gólpasszt adott, így 24 meccs után 25 pontos. A Viikingit a hetedik helyen áll.

Nem zártak jó hetet a magyar érdekeltségű csapatok a német juniorbajnokságban. Az Eisbären Berlin Kánya Tamással szenvedett 3-0-s vereséget a Mannheim otthonában. A Kovács Pétert is soraiban tudó Regensburg a Köln vendégeként kapott két nagyobb (4-1 és 9-1) zakót. Az Augsburg nem játszott. A Regensburg a harmadik, a Berlin az ötödik, az Augsburg a hetedik a tabellán.

A svéd U20 Elit déli divíziójában a Halmstad otthon szenvedett 4-3-as vereséget a Tingsrydtől. Mindkét Jakabfy testvér játszott, Csongor gólpasszos volt. A Halmstad a harmadik helyen áll.