Lenne miért visszavágnia a MAC-nak

Az újbudai Extraliga-együttes egyszer 9, egyszer 8 gólt kapott a Duklától Trencsénben.

Negyedszer játszik a MAC az alapszakaszban a felsőházas trencséniekkel, és eddig felemás a kép, ami kirajzolódott. Pontosabban kifejezetten sötét, ha az idegenbeli meccseket nézzük – a 2-9-re és a 2-8-ra finoman szólva sem lehetnek büszkék Langkow-ék –, de valamivel világosabb, ha a hazaira is vetünk egy pillantást, hiszen a Tüskecsarnokban 2-1-re nyerni tudott a magyar gárda. Amely továbbra is nagy harcot vív közvetlen riválisaival az alsóházban, és amelynek a Magyar Kupa-hétvégéje is kétarcú volt. Előbb hatalmas csatában kikaptak a final four britjeitől – azaz a későbbi győztes FTC-Telekomtól –, utána viszont hetet lőttek a ligarivális DVTK Jegesmedvéknek. Tavalyi döntősként ugyan ők sem feltétlenül a bronzért jöttek, ám a vasárnapi siker elég volt ahhoz, hogy híveik máris szebbnek lássák a magyar jégkorong térképén elfoglalt helyüket. Hogy még jobb hangulatba kerüljenek, arról persze kedd este még gondoskodniuk kellene kedvenceiknek. Majoross Gergely vezetőedző így nyilatkozott aktuális várakozásairól: ”A Trencsént fogadjuk, amely ellen elég szélsőségesen teljesítettünk eddig. Két nagyarányú vereségünk volt idegenben és egy győzelmünk itthon. Nagyon fontos lesz, hogy jól tudjuk kezelni a nyomást, amit ők általában az ellenfeleikre helyeznek. Ez leginkább azt jelenti, hogy a koronggal a mi harmadunkban egyszerűen és okosan kell bánnunk, mert ebből sokszor bajba kerültünk ellenük. Ezenfelül a legnagyobb feladatunk, hogy a vasárnapi harcmodorunkat át tudjuk menteni.”

macdtr-dcs-terbocs

fotó: Dömötör Csaba/MAC

MAC Újbuda–Dukla Trencín 3-6

Az utolsó játékrészt döntetlenre hozta a magyar Extraliga-csapat, amely mínusz négyről nem jöhetett vissza.

A felsőházas trencséniek kétgólos vezetésre tettek szert az első harmadban, előbb Svec, majd Alderson volt eredményes. A folytatásban hasonlóképpen alakultak a dolgok, Paukovcek a második játékrészben belőtte a harmadikat, majd az utolsó felvonás elején Stach a negyediket is. Langkow a 45. percben szépített szerencsére, ráadásul a mindig agilis Klempa jóvoltából az 56. percben még közelebb kerültek ellenfelükhöz a hazaiak, 2-4. Ennél sokkal közelebb nem kerülhettek, azért sem, mert Svec 57:00-nál belőtte önmaga második, csapata ötödik gólját fórban. De ezzel sem lett vége, hiszen volt válasza a MAC-nak, Sofron is feliratkozott a táblára. Az utolsó pillanatokban született trencséni találat ezek után csak arra volt jó, hogy a záró harmadot se nyerje meg a hazai gárda.

macdtr

Minden korongért megküzdöttünk

Majoross Gergely vezetőedző a MAC Újbuda–Dukla Trencín mérkőzésről.

“Ez döntetlenszagú meccs volt az összes létező számadat alapján is. Jól álltunk bele, közel jutottunk ha nem is a legjobb, de az igen jó teljesítményünkhöz. Harcosak voltunk, minden korongért megküzdöttünk, jó megoldásokat választottunk. Sajnos azonban több gólt is nagyon könnyen kaptunk, miközben mi az elsőt nagyon nehezen szereztük meg – ez most ennyire volt elég.”