A presztízs a tét az utolsó alapszakaszmeccsen

A Schiller-Vasasnak egyszer már sikerült legyűrnie a Hokiklub Budapestet, a bravúr megismétlése a cél pénteken is.

Csütörtökön kialakult a végső sorrend az Erste Liga alapszakaszában. A Fehérvári Titánok azzal, hogy elkapták a Brassót, bebiztosították a 8. helyüket a tabellán, a Hokiklub már nem előzheti meg őket. Az utolsó mérkőzést a két utolsó vívja egymással Káposztásmegyeren, és bár kézzelfogható tétje a fentiek nyomán már nincs, mégis parázs csatára van kilátás. A két gárda egy szezonnal korábban csatlakozott a magyar bázisú bajnoksághoz, és kezdetben szinte egyforma játékerőt képviselt. Idén ugyan erősebbnek tűnnek a juharlevelesek a piros-kékeknél, de úgy is tabellaszomszédok maradtak, hogy előbbiek kétszer annyi pontot gyűjtöttek. Ladányi Balázs együttese ezzel együtt sem esélytelen Jens Brandströmével szemben, amit karácsony előtt be is bizonyított: december 22-én büntetőkkel győzni tudott a vendéglátó. A Tüskecsarnokban ugyanakkor mindkét alkalommal sima Hokiklub-siker született. Értelemszerűen nem ez lesz a szezon utolsó meccse a felek között. Annyira nem, hogy jövő kedden máris találkoznak ismét a középszakasz egyik első alsóházi rangadóján.

vasas_hokiklub2-vashkb-191222

Schiller-Vasas HC–Hokiklub Budapest 3-1

Piros-kék sikerrel ért véget az Erste Liga 2019/20-as kiírásának alapszakasza.

Közel negyven percet kellett várni a mérkőzés első góljára, a második szünet előtt emberelőnyben Bukor lőtt a kékről, Szalma közvetlenül Kiss Bence orra előtt beleért, 1-0-ra vezettek a hazaiak. A második találat is fórból született, Szlama a jobb oldali bedobókör tetejéről engedett el egy bombát, 2-0 a 46. percben. Jens Brandström már az 56. percben kapuslehozatalra szánta el magát, vesztére, a négy a hat ellen bekkelő Vasas védője, Bukor Rajmund egész pályás gólt lőtt, 3-0. Ugyanőt nem sokkal később kiállították, ezt a lehetőséget az ismét kapus nélkül támadó vendégek kihasználták Szűcs István révén, 3-1 az 58. percben. Közelebb nem került már a Hokiklub, amelyet így a Schiller-Vasas először gyűrt le rendes játékidőben, megszerezve az alapszakaszban az összességében hatodik győzelmét. A két csapat jövő kedden ismét összecsap Káposztásmegyeren – de az már a középszakasz első találkozóinak egyike lesz.

vashkb

fotó: Schiller-Vasas HC

Minden tekintetben rettenetes volt ez a meccs

Mestermérleg a Schiller-Vasas HC–Hokiklub Budapest mérkőzés után.

Ladányi Balázs, Schiller-Vasas HC: “Egy ilyen győzelem és teljesítmény után nem lehetek elégedetlen. Persze van mit fejlődnünk, fegyelmezetteknek kell lennünk a középszakaszban, ha szép eredményt szeretnénk elérni. Gratulálok a csapatomnak a játékért.”

Jens Brandström, Hokiklub Budapest: “Nagyon-nagyon mérges vagyok, minden tekintetben rettenetes volt ez a meccs. Azt beszéltük a játékosokkal, hogy meg kell mutatnunk, hogy jó csapat vagyunk. Hogy azt érezze az ellenfél, hogy nem lehet esélye a bajnokság következő szakaszában. Nos, semmit sem tudtunk ebből megmutatni.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 200 néző. Játékvezetők: Halassy, Halassy, Vincze, Váczi.
Sági: 97,1% (Anfang)
Kiss: 91,3% (Brodeur)