Sidney Crosby 4 ponttal tért vissza 2 hónap után

A Pittsburgh kapitánya a Minnesota ellen indította újra a pontgyártást. Matthews és Coleman triplázott, Hellebuyck klubrekorder lett.

Egymás után a negyedik vereségét könyvelhette el a Vegas, miután Buffalóban is vesztesen hagyta el a jeget. Az első harmad még gól nélküli döntetlennel zárult a KeyBank Centerben, a másodikat és a harmadikat azonban 2-1-re nyerte a Sabres. Sam Reinhart egy gólt lőtt és kettőt előkészített, közte Jack Eichel győztes találatát. A Sabres kapitánya 46 mérkőzésen 61 pontnál jár. Utoljára Alekszandr Mogilnij és Pat LaFontaine volt ilyen termékeny a klubban még az 1992/93-as szezon idején.

Auston Matthews triplájával, John Tavares három pontjával és az 1100. meccsét játszó Jason Spezza vezetésével simán győzött a Toronto a New Jersey ellen. A Leafs már 3-0-ra, majd később 6-1-re is vezetett, így az is belefért, hogy a másik oldalon Blake Coleman szintén mesterhármasig jusson, csökkentve a vereség mértékét. Az NHL-ben négy éve bemutatkozó és első mérkőzésén rögtön mesternégyest szerző Matthewsnak ez még csak a második mesterhármasa volt.

Büntetőkkel nyert a Tampa a Los Angeles ellen. A Bolts kétgólos hátrányt tüntetett el, és alig több mint egy perccel a befejezés előtt mentette hosszabbításra a meccset Nikita Kucserov révén. A rávezetések a negyedik körben értek véget, amikor Steven Stamkos betalált, Dustin Brown nem. A Los Angelesben a 900. mérkőzését játszotta Drew Doughty.

Egymás után másodszor szerzett shutoutot Elvis Merzlikins, a Columbus kapusa. Az újonc lett, akinek összességében 138 perce érintetlen a kapuja, a Vegas után a Bostont nullázta le ezúttal 34 védéssel. A Bruinsnál korántsem volt ilyen fényes a helyzet a kapusposzton, mert Tuukka Rasknak a 72. másodpercben el kellett hagynia a jeget agyrázkódás gyanúja miatt.

Elvis Merzlikins

A New York Islanders a hetedik percben hárommal ment és végül nyolcat rámolt be a liga utolsó helyén álló Detroitnak. A brooklyni gárdában 13-an szereztek pontot, heten kettőt, egyedül Brock Nelson duplázott.

A Pittsburgh sem lazsált, a sérüléséből két hónap után visszatérő Sidney Crosby, valamint a két gólt szerző Jevgenyij Malkin vezetésével egy hetessel szórta meg a Minnesotát. A Penguins kapitánya egyet maga lőtt és három találatot készített elő, közte a már említett orosz center győztes gólját is. A Pittsburgh fantasztikusan vészelte át a Crosby hiányát: 28 mérkőzésből 18-at megnyert és mindössze hatot vesztett el rendes játékidőben.

Az Ottawa hiába vezetett kettővel a nyolcadik percben Chicagóban, nem tudott élni a lehetőséggel, végül vereséget szenvedett a hosszabbításban. A United Centerben a Hawks az egymás után a negyedik meccsén eredményes Dominik Kubalik duplájával egyenlített, a ráadás 42. másodpercében pedig a győzelmet is megszerezte Jonathan Toews révén.

Minden tekintetben a legalkalmasabb ellenfél volt a Vancouver a Winnipeg számára. A Jets az utolsó hét hazai mérkőzését elvesztette, de a Canucks elleni utolsó kilencet kivétel nélkül megnyerte, és joggal reménykedett abban, hogy előbbi szériát zárja le és az utóbbit folytatja. Ez így is történt, a Winnipeg a két gólt szerző és egy gólpasszt kiosztó Kyle Connornak, valamint a shutoutot elérő Connor Hellebuycknak köszönhetően otthon tartotta a pontokat. A 41 lövést hárító Hellebuyck 18. hibátlan mérkőzését játszotta a Jetsben, amivel megdöntötte Ondrej Pavalec franchise-rekordját.

connor-hellebuyck

Kétgólos hátrányból nyert a Dallas Denverben, ennek köszönhetően a Stars ebben a szezonban negyedszer is győzött csoportriválisa ellen. A texasiak Gyenyisz Gurjanov góljával szépítettek, öt perccel a befejezés előtt pedig Jason Dickinson révén a ráadást is kiharcolták, ahol Esa Lindell zárta le a meccset a második percben.

Megszakította rossz sorozatát az Edmonton a Nashville ellen. Az Oilers a legutóbbi hét hazai mérkőzését elvesztette a Predators ellen, ma hajnalban viszont a három-három pontot szerző Connor McDavid, Leon Draisaitl páros lezárta a negatív sorozatot. A vendégeknek a vereség mellett jutott egy szépségtapasz: Filip Forsberg lacrosse-stílusú találatot jegyzett.

Az Arizona három vereséget követően a San José ellen nyert ismét. A Gila River Centerben a mérkőzés felénél még 2-2 volt az állás, de a második harminc percet 4-1-re nyerte a házigazda. A Conor Garland, Derek Stepan, Phil Kessel, Taylor Hall kvartett minden tagja három ponttal zárta az estét, utóbbi kettő ráadásul két-két góllal is.