Hozza-e a MAC, amit a Jegesmedvék hoztak?

A felsőházért küzdő Nyitra pénteken hazai pályán bukott el a miskolci Extraliga-csapat ellen, vasárnap pedig Újbudán van jelenése.

A tavalyi döntős nyitraiak harmatosan kezdték a szezont, de az utóbbi hetekben összekapták magukat, és egészen közel kerültek a felsőházért harcolók csoportosulásához. Ez a hét azonban nem az ő hetük. Először is a Visegrád Kupa döntőjének első meccsén kikaptak a lengyel JKH GKS Jastrzebie-től, majd a DVTK Jegesmedvék is megoldhatatlan feladatot jelentettek számukra. Hogy fenékig kelljen üríteniük a keserű poharat, arról a MAC gondoskodhatna a Tüskecsarnokban. Az a MAC, amely egy-két bukdácsolós periódust követően mintha kezdene visszatalálni kompetensebb önmagához. Azok után, hogy Andreas Bernard személyében igazoltak egy kiváló képességű kapust, máris arattak két győzelmet, előbb a listavezető Kassát gyűrték le túlórában, majd a nagy rivális Jegesmedvéket rendes játékidőben. Kétségtelen, hogy pompás hab lenne a tortán, ha pont nélkül kellene hazakullogniuk a nyitraiaknak is. Az ellenfél enyhén szólva sem verhetetlen, az eddigi három mérkőzés közül legalalábbis kettő szoros volt. A két idegenbeli: szeptemberben egy szoros MAC-vereséggel kezdődött minden, aztán december 1-jén hosszabbításban nyert Majoross Gergely együttese odakint. Ám a kettő között volt egy hazai összecsapás is. Amire nem lehetnek büszkék Sofronék, lévén, hogy 7-0-s sikerrel távozott Újbudáról a Nyitra októberben. Az volt a MAC első hazai veresége az idényben. Ha innen nézzük, lenne miért visszavágni vasárnap este.

macnit

fotó: archív

MAC Újbuda–HK Nitra 2-6

A szezonban másodszor is egyértelmű győzelmet aratott a Tüskecsarnokban a Nyitra.

Az újbudaiak kapujában ismét Andreas Bernard állt, emellett Extraliga-újoncot avatott Majoross Gergely, aki felhívta a Hokiklub Budapestből az Ersre Liga egyik legjobb magyar gólszerzőjét, a 22 éves Szűcs Istvánt. Nem mondhatni, hogy úgy kezdődött a meccs, ahogy azt a MAC háza táján elképzelték. Először is Chris Langkow-t már az első cserében kiállították, és bár ezt még kivédekezte a csapat, a 4. percben betalált Lusnák. Majd az 5.-ben Kollár is. A kétgólos különbségből a második harmad elején lett háromgólos Morrison révén, onnantól felváltva voltak eredményesek a csapatok a következő szünetig: Szigeti találatára Blackwater válaszolt, Strechére Yellow Horn, ilyenformán 2-5 volt az állás negyven perc után. Az utolsó felvonásban hiába próbálkozott a MAC, nem sikerült közelebb kerülnie, ellenkezőleg, az 54. percben Koys belőtte a hatodikat is, beállítva a 2-6-os végeredményt. A Nitra az idein szezonban 13 gólt szerzett a Tüskecsarnokban.