Képesek lehetnek-e a megabravúrra a Titánok?

Az Erste Liga-alapszakaszgyőztes Csíkszeredai Sportklub két egymás után elszenvedett vereségből érkezik Székesfehérvárra.

A szezon legjobb csapatát nagyon sokáig csak kivételes esetekben sikerült legyűrnie bárkinek is – egyszer-egyszer a DEAC-nak, a Gyergyónak, majd az FTC-Telekomnak –, miután azonban véglegessé vált, hogy a csíkiak elhódították a Bíró László-vándorkupát, egymás után kétszer is kikaptak. Előbb a Brassó otthonában voltak kénytelenek kapitulálni, majd a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként sem szereztek pontot. Mindez emlékeztet távolról azokra a szezonokra, amikor előbb a DAB, majd néhány évvel később a DVTK Jegesmedvék nyerték óriási fölénnyel a magyar bázisú bajnokság alapszakaszát, ám később képtelenek voltak tartani a tempót, és a playoffban kudarcot vallottak. Persze két rosszul sikerült meccs alapján korai még vészharangokat kongatni, elvégre azt valószínűleg nélkülünk is tudják Szeredában, hogy oda kell figyelniük a hasonló buktatókra. Mindenesetre tény, hogy zsinórban kétszer eddig nem kaptak ki, és ha nem koncentrálnak eléggé, akkor lehet ebből három is. Mert bár a Fehérvári Titánok nem tartoznak az idén a legacélosabb gárdák közé, arról például a bajnoki címvédő FTC-Telekomnál is tudnának mesélni, hogy mennyire nem garantált egy esélyes sikere a Raktár utcában. Kiss Dávid együttese hosszú negatív szériának vetett véget pénteken, amikor egyértelmű győzelmet aratott a Schiller-Vasas ellen, megerősítve állásait a tabella nyolcadik helyén. A Hokiklub ugyanakkor még mindig veszélyes a Volán-farmra, jól jönne tehát egy megabravúr, és ennek érdekében bizonyára mindent meg is tesznek majd a fiatalok.

tit-scc

Fehérvári Titánok–SC Csíkszereda 4-8

Kiss Dávid csapata hiába vezetett 4-2-re, sorozatban 6 gólt kapott az alapszakaszgyőztes Sportklubtól.

A mérkőzés 5. percében kettős emberelőnybe kerültek a Titánok, aminek köszönhetően meg is léptek 2-0-ra: a dupla és a szimpla fórt is Colin Campbell váltotta gólra. A csíkiak emberelőnyben Farkas Tamás révén emberelőnyben szépítettek, miután a hazaiak elcserélték magukat. Két percre rá megint a fehérváriak vezettek két góllal: újra 5 a 3 ellen támadhattak, Császár Hunor korongszerzése után Madácsi Benedek talált be. A mérkőzés felénél Gecse Hugó kék vonalas lövését hiába védte Gyenes Dávid, Bíró Tamás duplázásával szemben tehetetlen volt. A harmad végén gyors gólváltás zajlott: előbb Madácsi Benedek lövése felperdült Szamankov vállán, amit hullása közben Vincze Gergő bepofozott a csíki kapuba, aztán egy percen belül Györfy Tihamér lőtte el laposan a korongot Gyenes mamutja mellett. A lendületbe került Sportklub alig több mint 1 percre rá Gyenyisz Kuljas révén egyenlített. A második szünetre már csíki vezetéssel vonultak a felek, miután 54 másodperccel a dudaszó előtt Gecse Hugó fordított. A harmadik felvonás 38. másodpercében Logan Pyett egy fonáklövéssel kétgólosra növelte a vendégek előnyét, aztán pedig Joshua Shalla váltott gólra egy emberelőnyt. A 8-4-es végeredményt Becze Tihamér állította be egy 5 a 4 elleni góllal.

tit-scc-200111

fotó: Soós Attila/Fehérvári Titánok

Ha nem dolgozol, akkor csak üldözöd az ellenfelet

Jason Morgan, az SC Csíkszereda és Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok vezetőedzője értékelte a két csapat mérkőzését.

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 337 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Bencze, Somos.
Gyenes: 82,2% (Szeles)
Szamankov: 84,0% (Adorján)