Debrecenben is ráhajthat a bravúrra a Hokiklub

Jens Brandström együttese még versenyben van a 8. helyért, de egyáltalán nincs könnyű dolga.

A juharlevelesek az új naptári évben két győzelemmel kezdtek – 15 gólt lőttek a Schiller-Vasasnak és az UTE-nak –, ám az a bravúr már nem jött össze, amelynek köszönhetően megelőzhették volna a Fehérvári Titánokat az Erste Liga-táblázaton: a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában szoros csatában vereséget szenvedtek. A tabellaszomszédoknak  3-3 mérkőzésük maradt, amelyeken közel egyenlőek az esélyeik. Legalábbis papíron, minthogy két erősebb ellenfél mellett mindketten meccselnek a meglepetésekre egyre inkább képes Schiller-Vasassal is. A Hokiklubnak tehát először a DEAC otthonában kellene kivágnia a rezet, ami úgy sem ígérkezik könnyű feladatnak, hogy David Musial keretében rengetegen sérültek, és nem tudni, hogy ki mikor térhet vissza közülük. Jellemző, hogy a piros-kékek vendégeként szerdán egy 16 éves hálóőr állt a kapujukban Antek Tamás személyében, és ott volt a csapatban a vele egyidős Bartók András is. Történik mindez akkor, amikor a DAB-nak sikerült közelebb kerülnie hozzájuk, ennélfogva még veszélyben forog a negyedik helyük. Mindenképpen izgalmas lesz figyelni tehát, hogy mire megy velük a tavalyinál jóval fejlődőképesebbnek tűnő Hokiklub, amelynek jelen állás szerint már jó néhány gólképes sora van a támadójátékot tekintve. Még egy fontos nüansz: Szűcs Istvánék ebben az idényben még egyszer sem nyertek a DEAC ellen – egy pontot azért szereztek, azt ráadásul idegenben –, ez tehát az utolsó alkalom, hogy érdemben javítsanak a mérlegen.

hkbdeac

DEAC–Hokiklub Budapest 4-1

Tartalékos összeállításában is sikerült megszereznie a három pontot a debreceni Erste Liga-együttesnek.

A házigazda továbbra is rendkívül vékony kerettel állt fel a mérkőzésre, a Hokiklubban viszont egy teljes sornyi MAC-os volt jelen, Kreisz, Majoross és Szigeti konkrétan a második támadótriót alkották. A vendégek kapujában ezúttal Jeremy Brodeur kapott helyet. Ahhoz képest, hogy egyenlő erők küzdöttek, amit a lövésstatisztika is kimutatott, a DEAC mégis háromgólos előnyt épített fel a harmadik harmad elejéig. Az első játékrészben érintetlenek maradtak a kapuk, a másodikban előbb Izacky, majd Graaskamp talált be, a 42. percben Kulesov jegyezte a harmadikat. Kisvártatva azonban Kreisz Brúnó szépített – a nagyválogatottat is megjárt 20 éves támadónak ez volt az első gólja felnőtt bajnokin, ahogy tavaly, úgy eddig idén sem talált be az Extra- vagy az Erste Ligában –, nyílttá téve a folytatást. Ezt követően háromszor is emberelőnybe került Jens Brandström együttese, de hiába, így már az 57. percben a kapuslehozatal eszközéhez nyúlt a vezetőedző. A húzás nem segített, nem egészen egy perccel később Izacky belőtte a hazaiak negyedik gólját, beállítva a 4-1-es végeredményt.

debhkb

fotó: DEAC

Bizakodó vagyok a jövővel kapcsolatban

Jens Brandström, a Hokiklub Budapest és David Musial, a DEAC vezetőedzője nyilatkozott a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 400 néző. Játékvezetők: Kormos, Kormos, Pálkövi, Herczeg.
Hetényi: 97,4% (Antek)
Brodeur: 91,9% (Kiss B.)