Team Canada?Trinec döntő a Spengler Kupán

A kanadaiak magabiztosan, a csehek hosszabbításos mérkőzésen jutottak a szilveszteri fináléba.

Nem hozott sok izgalmat a Spengler Kupa délutáni elődöntője. A Team Canada végig dominált a TPS Turku elleni mérkőzésen, az 5. percben Clark emberelőnyös góljával megszerezte a vezetést. A nyitó harmad végén Postma megduplázta a kanadai előnyt, a 34. percben DiDomenico fórban még tovább növelte. A záró felvonásban Faille és Versteeg is eredményes volt, a 6-0-s végeredményt Clark állította be. Fucale 19 védéssel ért el shutoutot.

Az esti mérkőzést a vasárnap pihenő Ambri-Piotta kezdte jobban, az 5. percben Dal Pian betalált Kvaca kapujába. A svájciak nem tudták növelni az előnyüket az első harmadban, a középső játékrész pedig már kiegyenlített játékot hozott. Úgy tűnt, 40 perc után is marad az 1-0-s Ambri-előny, ám 46 másodperccel a játékrész vége előtt Ondrej Kovarcík egalizált. A 46. percben fordított a Ocelári Trinec: Dravecky talált be fonákkal Manzatónak. Hat perccel később nem hétköznapi góllal egyenlített az Ambri-Piotta: Jelovac lövésébe úgy ért bele Flynn, hogy a korong beszorult a kapuban található kamera mellé. Miután nem született több gól a rendes játékidőben, hosszabbítás következett. A 3 a 3 elleni ráadás kevesebb mint 2 percig tartott: Martynek középre tett korongjára Stransky érkezett jó ütemben. Az Ocelári Trinec 3-2-re győzött, története első Spengler Kupa-döntőjére készülhet, míg a Team Canada a 16. tornagyőzelméért lép jégre szilveszterkor.

2019. december 28., 20:15: HC Davos?Team Canada 1-5
2019. december 29., 15:10: TPS Turku?HC Davos 3-1 (1. negyeddöntő)
2019. december 29., 20:15: Ocelári Trinec?Szalavat Julajev Ufa 3-2 (2. negyeddöntő)
2019. december 30., 15:10: Team Canada?TPS Turku 6-0 (1. elődöntő)
2019. december 30., 20:15: Ambri-Piotta?Ocelári Trinec 3-2 h. (2. elődöntő)
2019. december 31., 12:00: Team Canada?Ocelári Trinec (döntő; Sport 2)