Poprádon szakíthatja meg rossz sorozatát a MAC

Az újbudai Extraliga-együttes 4 meccses vereségszériában van, de a tátraiak ellen még nem volt ponttalan meccse.

A Liptószentmiklós és a Zólyom legyőzése óta a Majoross-tanítványok sorrendben a Gyetvával, a Nagymihállyal, a Besztercebányával és a Slovannal nem bírtak zöld ágra vergődni. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a középmezőny elérhetetlenné vált a kékek számára, akik mostantól az azonos pontszámmal álló Gyetvával és a két egységnyi hátrányban 12. Érsekújvárral lesznek nagy csatában. A Liptószentmiklós lemaradása jelentős – 7 pont –, de velük is jó lesz vigyázni, hiszen még több mint egy teljes kör van hátra. A 13. helyet azért muszáj elkerülni, mert az a szezon végét jelentené, a középszakaszról is le kellene mondani. A lényeg, hogy égetően nagy szüksége van a MAC-nak a pontokra. Elvben nem Poprád lenne az a hely, ahol egy pocsék szériát könnyű megszakítani – mielőtt kikapott volna a Kassától és a nagyszerű alapszakaszt futó DVTK Jegesmedvéktől, 9 meccset nyert zsinórban a HK –, viszont eddig feküdt a tátraiak hokija a MAC-nak. Elsőre csak hosszabbításban kapott ki idegenben a magyar gárda, míg másodjára 7-3-as győzelmet aratott a Tüskében. Ebből talán meríthet némi plusz energiát a csapat, illetve reményt a szurkolótábor.

macpop

fotó: archív

HK Poprad–MAC Újbuda 5-3

Sofron István mesterhármasa önmagában kevésnek bizonyult, a MAC a szezonban először nem szerzett pontot a Poprád ellen.

A mérkőzés a magyar csapat 20-asának a találatával kezdődött, ám perceken belül kettővel válaszolt Takác és Pálocko. Utóbbi a meccs derekán hozzátett még egyet, 3-1-re vezetett ekkor a Poprád. A MAC sokáig nem tudott érdemben reagálni a fejleményekre, ám az utolsó játékrész felénél Sofron 51 másodperc alatt vágott kettőt, az egyiket előnyből, a másikat egyenlő létszám mellett, 3-3. A vendégöröm nem sokáig tartott, Pálocko is kikerekítette a maga mesterhármasát, majd Zagrapan az 59. percben beállította az 5-3-as végeredményt. A Poprád ezzel megszakította rövidke vereségsorozatát, az újbudaiak rossz szériája viszont 5 meccsesre duzzadt.

macsofron

Vereség és vereség között igenis van különbség

Majoross Gergely vezetőedző így látta a poprádi 3-5-ös MAC Újbuda-vereséget.

“Azt kell mondanom, hogy rendkívül jó meccset játszottunk egy kiváló ellenféllel szemben. Ezúttal nagyszerűen álltunk bele a mérkőzésbe, nagyon odatették magukat a srácok, hátul viszont sajnos gyengék voltunk. Ebből kifolyólag kaptunk két gólt az első harmadban, hátrányba kerültünk, de pozitívum, hogy akkor sem adtuk fel és nem csüggedtünk, amikor ez a hátrány tovább nőtt. Nem szeretem azt mondani, hogy így ki lehet kapni, de vereség és vereség között igenis van különbség, és ez egy egészen más vereség, mint amilyen például a Besztercebánya elleni volt.”