Debrecenben állna fel a nagy pofonból a DAB

A jó formában lévő DEAC egy rendes játékidős sikerrel megelőzheti az Acélbikákat az Erste Liga-táblázaton.

Az alapszakasz utolsó DEAC–DAB mérkőzésére kerül sor vasárnap este Debrecenben. A hazai csapat kedvezőbb előjelekkel várhatja a találkozót, hiszen a decemberi nemzetközi szünet óta megvívott három csatája közül az utolsó kettőt nyerte meg. Előbb ráadásul a címvédő FTC-Telekomot győzte le idegenben, majd 8-at hintett a Fehérvári Titánoknak, igaz, ekkor kapott is 5-öt, aminek a kelleténél kevésbé összeszedett védekezés lehetett az oka. Az újvárosiaknak sem volt okuk a panaszra egy ideig, elvégre egy pontot ők is elhoztak Pesterzsébetről, majd kiütötték a Hokiklubot és simán verték a Titánokat. Ám ezt egy olyan hazai mérkőzés követte az UTE ellen, amelyből egyrészt sokat kell tanulni, másrészt jobb lenne minél gyorsabban elfelejteni, amennyiben a kettő lehetséges párhuzamosan. Ez a 3-9 a DAB második legsúlyosabb veresége az október eleji brassói vendégjáték után, és egyebek mellett megmutatta, hogy Garret Hughson milyen fontos oszlopa a csapatnak. Komoly reményekre jogosítja fel ugyanakkor Miroslav Ihnacak együttesének híveit, hogy a rengeteget foglalkoztatott kanadai – nála több játékperce egyedül a debreceni Hetényi Zoltánnak van – kétszer egymás után nem szokott bizonytalankodni, és továbbra is övé a legjobb hatékonyság a ligában. Ami a felek egymás elleni összecsapásait illeti: eddig rendre a vendéglátó győzött, és mindannyiszor háromgólos különbséggel. A DAB két ízben is 4-1-re, a DEAC 6-3-ra.

deacdab

fotó: DEAC

DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3-1

A debreceniek legyőzték a DAB-ot, aminek köszönhetően megelőzték ellenfelüket és előreléptek a tabella 4. helyére.

A mérkőzés első emberelőnyével nem éltek a Dunaújvárosi Acélbikák. A 14. percben megszerezték a vezetést a három sorral felálló hazaiak, Dominik Novotny talált be Garret Hughson kapujába. A második harmad – amely bőven hozott büntetésperceket – áthúzódó DEAC-emberelőnyökkel indult, miután Mazurek durva játékért és sportszerűtlen magatartásért is kapott kétperces büntetéseket az első felvonás végén. A meccs felénél Vokla Roland révén kétgólosra nőtt a debreceniek előnye. A 34. percben a vendégektől David Mazurek 5 perc+végleges fegyelmit kapott, míg a hazaiaknál Andrej Markov 2+5+10 perc+végleges fegyelmit hozott össze magának fejre irányuló támadásért és verekedésért. A játékrész folytatásában Molnár Dávid, valamint Azari Zsolt járt a büntetőpadon. A 47. percben Mazzag Dániel is betalált a DAB-nak, három és fél percre rá pedig Silló Arnord szépített. A végjátékban emberelőnybe került a DAB, időt is kért, hiába.

A DEAC 3-1-re győzött, sikerével feljött a 4. helyre. A debreceniek hétfőn a Hokiklub Budapesthez utaznak, míg a dunaújvárosiak az FTC-Telekomot fogadják.

deacdab_S8I7637

fotó: DEAC

Egy pontot megérdemeltünk volna

Miroslav Ihnacak, a DAB és David Musial, a DEAC vezetőedzője nyilatkozott a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 550 néző. Játékvezetők: Gergely, Gergely, Herczeg, Vincze.
Hetényi: 96,3% (Gönczi)
Hughson: 90,0% (Pinczés B.)