Nem jutott elődöntőbe a HC Davos

A Spengler Kupa házigazdájával 2007 óta először fordul elő, hogy nem végez a torna 4 legjobb csapata között.

A délutáni negyeddöntőben a Cattini-csoport utolsó helyén végzett HC Davos és a Torriani-csoport 2. helyezettje, a TPS Turku találkozott. A házigazda davosiak a 9. percben megszerezte a vezetést, amikor Frehner sikeresen betört Tirronen kapuja elé. A finnek közel hasonló góllal egyenlítettek a 16. percben. Az eseménytelen középső játékrészt követően a 49. percben Janatuinen révén fordított a TPS, a finnek 55-öse pedig pár perccel később újra betalált. A végjátékban a HC Davos lehozta a kapusát, hiába, egy szabálytalanság miatt nem tudtak létszámfölényt kialakítani. A TPS 3-1-re győzött, hétfőn a Team Canada ellen elődöntőzik. A Spengler Kupán 1969 és 2009 között mindig ötcsapatos tornákat rendeztek, a 2010-es bővítés óta pedig először fordult elő, hogy a HC Davos nincs ott az elődöntőben, legutóbb 2007-ben zártak az ötcsapatos esemény utolsó helyén.

Az esti mérkőzésen az Ocelári Trinec kapujában egy korábbi KHL-es kapus, Stepánek állt. A Szalavat Julajev a mérkőzésre nevezte a Traktortól igazolt Krucsinyint, valamint visszatért a csapatba a második meccsre pihenőt kapott Omark, Burmisztrov, Szosnyikov trió, akik az első csatársort alkották. A meccset a csehek kezdték jobban, az 5. percben egy Karejev-védést követően Polanski kézzel maga elé tette a korongot, amit bekotort az orosz kapuba. A nyitó harmad második felében kezdett magára találni a Szalavat Julajev, emberelőnyben is játszhatott, ám Stepánekék hősiesen védekeztek. A második játékrész 45. másodpercében egy nagyon szerencsés góllal kettőre nőtt a csehek előnye: Stransky távoli lövése felperdült egy ufai boton, a korongot pedig a jégre érkezve teljesen más irányban ment tovább, mint ahogyan azt Karejev várta. Fél perc múlva szépítettek az oroszok: a Gimatov lövése után duplázást Krucsinyin beverte. A mérkőzés közepén kapusavat lőtt a KHL-csapat, nem sokkal később pedig kettős emberelőnyben is játszhatott, de nem élt a lehetőségekkel. Ami nem sikerült fórban, sikerült 5 az 5 ellen: a 36. percben Baskirov a kapu mögül visszafordulta meglepte a másik irányba néző Stepáneket. A játékrész végén kihagyott egy előnyt a Trinec, így a csapatok 2-2-es állással vonultak a második szünetre. A harmadik felvonás közepén kihasznált egy emberelőnyt a cseh együttes, Chmielewski lövésébe Martynek ért bele. A Szalavat Julajev hajtott az egyenlítésért, emberelőnyben is próbálkozhatott, a végén pedig lehozta a kapusát. A 6 az 5 elleni lehetőség váratlan véget ért: a játékvezetők szerint túl sok ufai volt a jégen, aminek köszönhetően a hátralévő játékidőt a Trinec emberelőnyben lepörgethette az orosz harmadban. Az Ocelári Trinec 3-2-re nyert, hétfő este az Ambri-Piottával játszhat.

2019. december 28., 20:15: HC Davos?Team Canada 1-5
2019. december 29., 15:10: TPS Turku?HC Davos 3-1 (1. negyeddöntő)
2019. december 29., 20:15: Ocelári Trinec?Szalavat Julajev Ufa 3-2 (2. negyeddöntő)
2019. december 30., 15:10: Team Canada?TPS Turku (1. elődöntő; Sport 2)
2019. december 30., 20:15: Ambri-Piotta?Ocelári Trinec (2. elődöntő; Sport 2)
2019. december 31., 12:00: döntő (Sport 2)