Egy hét alatt kétszer meccsel a Béccsel a Volán

Iszonyú sűrű hét – sőt hónap – következik a Hydro Fehérvár AV19 számára az EBEL-ben, jó lenne ezt egy bravúros sikerrel indítani.

11 körrel a vége előtt keményedik a tempó az osztrák bajnokságban. A december 26-án kezdődő rohanás 24-én már be is fejeződik, ennyi idő van arra, hogy a csapatok megalapozzák a kedvező pozíciókat a középszakaszra. Nem mondhatni, hogy könnyű ellenféllel szemben indíthatnak a mieink, a Vienna Capitals szokása szerint bivalyerős, ami akkor is igaz, ha a “szokásosnál” több vereséget számlál. Ez a teljesítmény is elég a pillanatnyi második helyhez a roppantul kiegyensúlyozott mezőnyben. Ami a két csapat egymás elleni mérlegét illeti, elsőre simán nyert a Bécs, másodjára viszont egy szép 3-1-gyel vágott vissza Hannu Järvenpää együttese a Raktár utcában. Ennek több mint két hónapja, most viszont egy héten belül kétszer is találkoznak, csütörtökön Fehérváron, majd január 1-jén az osztrák fővárosban. Erdélyék egy bravúros klagenfurti diadalból érkeznek a csatába, míg a Capitals a Salzburg elleni hazai vereségből. Mindez nem sokat jelent, csak annyi biztos, hogy maximális erőbedobásra és koncentrációra lesz szükség a sikerhez. A vezetőedző mellett Reisz Áron és Tim Campbell beszélt a várakozásairól a magyar EBEL-csapat videós előzetesében.

Az összecsapást élőben közvetíti a Digi Sport. A Fehérvárhoz kapcsolódó további hír, hogy elindult a licit a karácsonyi mezekre. Minden fontos infó itt.

Hydro Fehérvár AV19–Vienna Capitals 1-6

A sokkal gyorsabb és élesebb bécsi együttes megérdemelten vitte el a 3 pontot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokból.

Az első harmadban mindössze 3 kapura lövésig jutott a hazai gárda, viszont csak minimális vezetésre tettek szert a vendégek. Az első gólt Olden szerezte, ezt még Timmins remek passzából kiegyenlítette Lehtonen. Utána előnyben volt egy sistergős kapuvasuk a fehérváriaknak, kisvártatva azonban Wall belőtte a másodikat is. A közbülső harmad elején nyomott a Volán, amennyire tudott, ám a 26. percben fórban bekotorta a harmadikat Kichton. A bírók videóztak, habár kislesnek tűnt, megadták. Megvideózták a negyediket is, ott sajnos egyértelmű volt, hogy Loney nem lábbal, hanem ütővel kotorta be a pakkot, 1-4 a 31. percben. A Capitals nem állt meg, robogtak tovább hatalmas sebességgel, meglett az eredménye, Kichton távoli lövéssel duplázott, 1-5. Ouzas a gólokról mit sem tehetett, Järvenpää mester azonban az utolsó játékrészre érthető módon Kornakkernek adott lehetőséget. Közelebb kerülni nem sikerült, míg a Vienna egyszer talált be, egy saját harmadban elvesztett pakkot passzolt Holzapfel Oldennek, aki nem hibázott, az 52. percben alakult ki az 1-6-os végeredmény.