A Titánok ellen Rutherford is visszatérhet

A DEAC-honlap előzetesében legalábbis ezt sugallják. A debreceni mérkőzésen macidobálás is lesz.

A Fehérvári Titánok utoljára szerezhetnek pontot az Erste Liga-alapszakaszban a DEAC-tól. Az első két mérkőzést még egy gól különbséggel nyerték a hajdúságiak, a harmadikat már 5-1-gyel húzták be, a tendencia tehát az ő sikerüket ígéri. Igen ám, de közel két hónap telt el azóta, hogy utoljára találkoztak, így a pillanatnyi forma talán többet mondhat az esélyekről. Ha ezt nézzük, akkor feltűnik, hogy mindkét gárda képes volt óriási bravúrra a decemberi nemzetközi szünet utáni időszakban. A DEAC azóta két meccset játszott, egyet elbukott Újpesten, egyet hősies produkcióval megnyert az FTC-Telekom otthonában. A Titánok háromszor mentek csatába, Erzsébeten ők is nyerni tudtak túlórában, majd kikaptak szezonbeli mumusuktól, a DAB-tól, végül behúzták a 3 pontot a Schiller-Vasas vendégeként. Fix tippünk az összecsapás kimenetelét illetően ezek alapján sem lehet tehát. Ami fontos DEAC-os szemszögből, az az, hogy Vokla Roland és Sági Martin után várhatóan visszatér sérülése után David Rutherford is. A klubhonlap így fogalmaz: ”reméljük, hogy Rutherford visszatérésére sem kell tovább várakozni”. Ebből kiindulva kulcsfontosságú lesz a rendszeresen fiatalos-lendületes támadójátékot mutató Titánok számára, hogy milyen védekezést és kapusteljesítményt bírnak felmutatni Debrecenben. Ahol is macidobálásra készülnek a szurkolók, amelyre az első hazai gólt követően kerülhet sor.

debtit

fotó: DEAC

DEAC–Fehérvári Titánok 8-5

Vízilabda-eredményt hozott a macidobálós debreceni Erste Liga-meccs.

Az első harmad még döntetlenre végződött – Almási Márk találatát Léránt René egyenlítette ki kevéssel a szünet előtt –, a másodikban viszont kinyílt a gólzsák, ötöt vágtak a hazaiak, kettővel tudtak válaszolni a vendégek. Léránt lőtt még egyet, Molnár Dávid duplázni tudott, másodjára hátrányban, a túloldalon Campbell büntetőt értékesített. Az utolsó felvonásra Kiss Dávid kapust cserélt, Gyenes helyett Szeles kapott lehetőséget, valamelyest alábbhagyott a tempó is, de a rengeteg kiállítás mellett négy találat azért belefért, ebből kettő konkrétan az utolsó percben. 8-5 lett tehát a vége, a felek megdöntötték a dunaújvárosi napi gólrekordot.

debtit2

fotó: DEAC

Nagyon elégedett vagyok a nyolc lőtt góllal

Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok és David Musial, a DEAC vezetőedzője értékelte a két csapat mérkőzését.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 550 néző. Játékvezetők: Kormos, Kormos, Vincze, Mokrai.
Hetényi: 87,8% (Gönczi)
Gyenes: 78,6% (Szeles: 80,0%)