Ambri- és Kanada-sikerrel indult a Spengler Kupa

A svájci klub a Szalavat Julajevet, a Team Canada Nick Rosst nélkülvözve az Ocelári Trinecet verte a pénteki pihenőnapért.

Csütörtökön megkezdődött a hagyományosan december 26. és 31. között zajló davosi torna, a Spengler Kupa. A nyitómeccsen a svájci Ambri-Piotta már a 3. percben megszerezte a vezetést Sabolic góljával a több kulcsjátékosát is nélkülöző Szalavat Julajevvel szemben. Az első harmad folytatásában a svájciak játszottak jobban, előnyüket is növelni tudták, miután a harcos kanadai légiósuk, D’Agostini révén emberhátrányban betaláltak Karejevnek. A második felvonás elején Müller háromgólosra növelte az Ambri előnyét. Ezt követően a Szalavat Julajev is magára talált, ám nem tudta gólra váltani a helyzeteit, csak egyszer: a 39. percben Omark passzát Liszovec lőtte be. Az izgalmas végjátékban 6 a 4 ellen is támadhattak a baskírok, hiába, egy üres kapus helyzetben Liszovec vétlenül elvitte a kaput, a játékvezetők gólt ítéltek. Az Ambri-Piotta 4-1-re nyert, pénteken pihen, a Szalavat Julajev pedig a TPS-szel meccsel.

Az esti találkozón is szinte végig vezetett a későbbi győztes fél. A 6. percben a nyitrai Versteeg révén a Team Canada ? amely nem nevezte a DVTK Jegesmedvék hátvédjét, Nick Rosst ? kihasználta az első emberelőnyét. A második felvonás elején Noreau lövésébe Clark ért bele sikeresen 5 a 4 elleni helyzetben, aztán a kanadaiak 32-ese teljes létszám során meglőtte a juharlevelesek harmadik gólját. A 29. percben a lengyel Chmielewski találatával szépített az Ocelári Trinec. A végeredményt Clark állította be egy üres kapus góllal, amivel mesterhármasig jutott. A Team Canada 4-1-re győzött, pénteken a csehek a házigazda HC Davosszal találkoznak.