Kozma Dávid mind a 4 gólból kivette a részét

Utánpótlásban játszó légiósaink közül sokan a junior-vb-n szerepeltek, de így is volt kikről írnunk. Heti összefoglalónk.

A svéd U20 Elit déli divíziójában a Boräs hazai pályán kapott ki ráadást követően, a Jakabfy fivérekkel felálló Halmstad 5-4-gyel bizonyult jobbnak. Kozma Dávid csapatának mind a 4 góljában szerepet játszott, kettőt lőtt, kettőt előkészített, az 57. percben emberelőnyben mentette hosszabbításra a mérkőzést. Kozma 16 meccs után 30 pontos, vezeti a bajnokság kanadai táblázatát. A Halmstad harmadik, a Boräs ötödik a 10 csapatos ligában.

A keleti divízióban a Wings Arlanda otthon szenvedett 2-1-es hosszabbításos vereséget az Almtunától. Kemény Patrik nem szerzett pontot. A Wings tartja harmadik helyét.

A német juniorbajnokságban az Augsburg két meglepő hazai győzelmet aratott. A U20-as válogatottban szereplő Péter Donát nélkül felálló gárda előbb a Kölnt verte 2-1-re, majd a Regensburgot 5-1-re. Szűcs Ádám a második meccsen játszott, nem szerzett pontot, ahogy a vendégek bekkje, Kovács Péter sem. A Berlin váratlan vereséget szenvedett hazai pályán az utolsó Krefeldtől, Kánya Tamás csapata 4-1-re kapott ki. Az Eisbären egyetlen gólját a székely csatár ütötte. A Regensburg a negyedik, a Berlin az ötödik, az Augsburg a hatodik a tabellán.

Az amerikai USPHL Premierben a South Shore Kings oda-vissza legyűrte a Springfield Pics együttesét, előbb 3-1-re, majd 4-2-re győzött a két magyart is foglalkoztató klub. Kovács Dávid az első meccsen védett, 29 lövést fogott, ami 96,7%-os teljesítményt jelent, Mesterházy Bálint vb-zett a juniorválogatottal. A New Hampshire Jr Monarchs előbb hosszabbításban 5-4-re legyőzte a Northern Cyclonest, majd 4-2-re kikapott tőle. Pákozdi Bálint a vesztes mérkőzésen volt gólpasszos, 26 meccs után 25 pontos. A Florida Eels egy showcase-en vett részt, amit két győzelemmel (Islanders Hockey Club 5-3, Carolina Junior Hurricanes 3-0) és két kiütéses vereséggel zárt (Charlotte Rush 0-8 és Hampton Roads Whalers 0-7). Tóth Keve a 3-0-s mérkőzésen gólpasszos volt, ez volt idei harmadik pontja.

A cseh U20 másodosztályában a Prerov előbb otthon verte 3-1-re a Havirovot, majd idegenben 5-2-re a Brnót. A második mérkőzés győztes találatát Rózsahegyi András lőtte, aki az 55. percben 2-2-es állásnál volt eredményes. A 18 éves csatár 21 meccs után 11 ponttal áll. A Prerov vezeti a keleti csoportot.

Az osztrák EBYSL-ben az Okanagan az Innsburckot fogadta. A St. Pölten-i együttes 5-3-as vereséget szenvedett, Komáromy Botond 1+1-gyel zárt. Az Okanagan vezeti a bajnokságot.