Magyarország?Franciaország 3-2

Hatalmas csatában nyerte U20-as válogatottunk a kijevi divízió 1/B csoportos vb döntőjét, ezzel a további eredményektől függetlenül feljutott.

A magyar válogatott úgy kezdte a mérkőzést, ahogy azt egy feljutásra esélyes válogatottnak kezdenie kell. A kapuban jól fogott Horváth Dominik, összeszedetten tette a dolgát a védelem, és a vezető gól is hamar összejött. A 7. percben a saját alapvonalunkról indult az akció, Révész kapott jó passzt és szaladt el, a kipattanóját Keresztes Levente verte be fonákkal, 1-0 ide. Nem kellett sokat várni a második találatra sem, páros kiállítás alatt négy a négy elleni hokiban ezúttal Páterka tette rá a kavarodásban, kijött, Révész fejezte be ügyesen, 2-0 a 9. percben. A folytatásban még kihagytunk egy emberelőnyt, így maradt a közte kettő a szünetre úgy, hogy a kapura lövéseket 11-5-re hoztuk.

A második játékrész az emberelőnyös gólokról szólt, és ebben a tekintetben 1-1-re végeztünk. Páterka kiállítását kivédekezte csapatunk az elején, a franciák viszont ráfizettek Dube kisbüntetésére. A 27. percben egy pillanatra úgy tűnt, hogy Keresztes elveszíti a korongot a palánknál, de megtartotta, Dóczihoz passzolt, aki a kék vonalról kilőtte a lábak-testek között a jobb felsőt, 3-0. Ezt követően sajnos újabb magyar kétperces jött, melynek során Tomasino védhetetlen gólt ragasztott Horváth kapujába, 3-1 a 35. percben. Kisvártatva megint öt a négy ellen jöhettek a franciák, komoly offenzívát indítottak, amelynek az ereje egyenlő létszám mellett is kitartott egy darabig. Az utolsó pillanatokban a magyar gárda kiszabadult a szorításból, voltak lehetőségei bőven, de az állás egyelőre nem változott.

A harmadik harmadban mindent megtett a francia csapat, hogy ledolgozza a különbséget. Vas Márton együttese rendkívül fegyelmezett játékot mutatott, egy kiállítás ugyan becsúszott, ám azt tökösen kivédekeztük. A franciák ezzel együtt az 52. percben begyötörték a másodikat, de többre nem voltak képesek. A záró percekben többször is sikerült az ő harmadukban tartani a korongot, kapuslehozatallal is csak a legvégén kísérletezhettek. 5 másodperccel a dudaszó előtt buli következett a kapunk előtt, elhoztuk, így megnyertük a meccset 3-2-re.

Ez nagyon szép teljesítmény volt, melynek köszönhetően a magyar U20-as válogatott jövőre ismét a divízió 1/A-ban jégkorongozhat. Az olaszok elleni szerdai találkozó ebből a szempontból már csak formalitás, ám a hibátlan mérleg megőrzése érdekében fontos lenne azt is behúzni.