5. meccsét is bukta új edzőjével a Devils

Alain Nasreddine vezetésével mindössze egy pontot szerzett eddig a New Jersey.

Nem borult a papírforma Denverben, a Colorado magabiztosan győzött a New Jersey ellen. Az Avalanche első sora, a Landeskog, MacKinnon, Rantanen trió ismét kitett magáért, a három találatból kettőt vállalt. A liga egyik legjobb hármasa mellett Pavel Francouz is kivette a részét a győzelemből: 37 lövést fogott és csak négy percre volt a shutouttól. A Colorado az utolsó 9 meccsén 17 pontot szerzett a lehetséges 18-ból. A Devils eközben egymás után a hetedik találkozóját veszítette el, amiből öt már az új edző, Alain Nasreddine irányítása alatt történt.

A New Jerseyhez kapcsolódó fontos hír, hogy a mérkőzésen biztonsági okokból nem játszott Taylor Hall, a két évvel ezelőtti szezon MVP-je. Hall a Devils legnagyobb értéke, de az idény végén lejár a szerződése, ezért a klub a múlt héten elkezdte őt árulni. A 28 éves balszélsőért első körben a fél liga bejelentkezett, ám ez a szám közben jelentősen csökkent Hall értéke miatt. A legutolsó hírek szerint Montrealban, St. Louisban, Coloradóban vagy Arizonában köthet ki.

A Vegas a hosszabbításban győzött a Dallas otthonában. Az American Airlines Centerben ellentétes 20 perceket hozott a mérkőzés, az első és a harmadik harmadot a Stars nyerte, a középsőt a Knights. 2-2 után így jöhetett a hirtelen halál, amit Max Pacioretty zárt le az 51. másodpercben.