Magyarország?Szlovákia 4-9

A második helyen végzett az ifjúsági válogatott a budapesti Négy Nemzet Tornán.

A budapesti U18-as Négy Nemzet Torna döntőjét játszotta a két hibátlan csapat, a magyar és a szlovák a Tüskecsarnokban. A mérkőzés szlovák rohamokkal indult, az első percben Antek Tamásnak több védenivalója is akadt, a következő cserékben viszont áttevődött a játék a vendégek térfelére. A 8. percben egy szép egyéni teljesítmény révén megszerezte a vezetést a magyar válogatott: Mihalik a saját harmadából indult, bevitte a korongot a szlovák kapu elé, és kilőtte a rövid felső sarkot (1-0). A szlovák egyenlítés a 12. percben emberelőnyben érkezett, ekkor kiháromszögelték a mieink védelmét, és végül Petrovicky egy méterről mattolta Anteket (1-1). Három perc múlva ismét nálunk volt az előny. A szemfüles Gál a szlovák ketrec előtt szerzett korongot, amit aztán szépen eltett a kapus mellett a jobb sarokba (2-1). A szlovákok előnyös játéka ismét jól működött, a 17. percben újra csak létszámfölényben egyenlítettek, amikor egy keresztpasszt Rehák lőtt kapásból a magyar kapuba (2-2).

A második harmad áthúzódó szlovák előnnyel indult, ezt azonban most sikerült hatástalanítani. A 23. percben már teljes létszámban fordították meg az állást a vendégek. Smidzár oldalról, a palánk mellől indult középre, lövése pedig átcsúszott a magyar kapuson (2-3). Két perc múlva Kolenic tört be a magyar harmadba és két testcsel után lőtt a hálóba (2-4). A 31. percben óriási magyar helyzet maradt ki, ezután viszont hatalmas bunyó alakult ki a szlovák kapunál. A végeredmény 3-3 játékos a két büntetőpadon, Svasznek Bence pedig közben kapust cserélt, Ollári Zsombor állt a háló elé. Bő egy perc múlva emberelőnybe került a magyar válogatott, de nem tudtak vele élni. A feszültség továbbra is nagy volt a pályán, a 35. percben újabb összeakaszkodás után két magyar és egy szlovák kiállítás jött, ezt azonban kivédekeztük. Már csak 40 másodperc volt hátra, amikor Faith oldalról vette be a magyar kaput (2-5).

A harmadik játékrész elején a magyar fiatalok játszhattak létszámfölényben, de nem tudtak faragni a hátrányból. Egymást követték a kiállítások mindkét oldalon, a mieink csaknem két percre kettős hátrányba is kerültek. A 48. percben szimpla fórban növelte előnyét a szlovák csapat. Zubák a saját alapvonalától vett lendületet, a magyar harmadban átjátszotta a védőjét, lövése pedig a magyar kapust érintve jutott a hálóba (2-6). Egy perc múlva jött a magyar válasz, amikor szintén előnyben Schlekmann egy kipattanót értékesített (3-6). A gólzsák végképp kiszakadt: újabb perc pergett le az órán, a vendégek kipasszolták a védelmünket, a végén Stripainak már nem volt nehéz dolga egy méterről a kapuba találni (3-7). És még nem volt vége. Egy perc sem telt el, amikor a hátsó palánkról visszapattanó korongot a kapuvasnál álló Nemec pöckölte a gólvonal mögé (3-8). Svasznek Bence időt kért, megpróbálta rendezni a sorokat. Ez némileg sikerült, összeszedettebb lett a csapat, ismét több energia jutott a támadásra, volt 2 az 1 elleni helyzetünk is, de kimaradt. A végére is maradt egy vendéggól, az 57. percben Stripai egyéni akció végén lőtt a hosszú sarokba (3-9). Nem sokkal később újabb többszereplős verekedés robbant ki a szlovák kapu előtt, a büntetőpadok ismét megteltek. A meccs vége már-már botránnyal fenyegetett a következő tömeges bunyó miatt 42 másodperccel a végső dudaszó előtt. A kiállításpercek végül döntetlent adtak ki: 101-101 perc. A magyar csapat kettős előnyben még szépített Kóger kék vonalas lövésével (4-9).

U18-as válogatottunk így a második helyen végzett a Négy Nemzet Tornán.