Jó lenne látni, hogy több gólt szerzünk

A Hydro Fehérvár AV19 a szezonban még veretlen a Dornbirn ellen, a cél az, hogy az is maradjon.

A válogatott szünet árnyékában megy tovább az EBEL, a fehérváriak a héten már a második meccsüket játsszák – a harmadik a Salzburg otthonában lesz esedékes vasárnap –, miután kedden 1 pontot sikerült itthon tartaniuk a Bolzanóval szemben. Ahogy az a találkozó, úgy a ligautolsó Dornbirn elleniek egyike sem ért véget hatvan perc alatt az aktuális alapszakaszban, viszont mindkét alkalommal a mieink örülhettek. Itthon hosszabbításban sikerült nyerniük még a szezon elején, idegenben pedig büntetőkkel. Könnyű lenne azt mondani, hogy a leszakadva sereghajtó Dornbirnt le kell győzni, és kész, a feladat azonban korántsem annyira egyszerű. Noha nem mondhatni, hogy az október 31-ei edzőváltás óta szárnyalna a csapat – Kai Suikkanen érkezett Jussi Tupamäki helyére, finn váltott finnt –, de az azért látható, hogy mindenki dolgát képesek megnehezíteni, két körrel ezelőtt a Grazot például le is győzték. Egy szó, mint száz, alaposan fel kell szívnia magát a Volánnak a keményen melózó DEC ellen. A csapatot továbbra sem segítheti a lábadozó Jonathan Harty, míg Szabó Bence és Szabó Krisztián a magyar válogatottban szerepel a káposztásmegyeri Hat Nemzet Tornán. Hannu Järvenpää vezetőedző mellett ezúttal a védő Szabó Dániel nyilatkozott várakozásairól a klub videós előzetesében:

Dornbirn–Hydro Fehérvár AV19 2-6

Szép győzelmet aratott a magyar EBEL-csapat a ligautolsó otthonában.

A Dornbirn lendületesen kezdte a meccset, de ez nem tartott sokáig, hamar átvette az irányítást a Volán, köszönhetően egy emberelőnynek is. Az első gólra ezzel együtt a 13. percig kellett várni, Stipsicz passzolt volna középre, egy védőről bement, ez volt az előző szezonban rendkívül gól- és ponterős bekk első találata az idén, 0-1. Tempós oda-vissza hoki ment a folytatásban, a vendégek kapujában Kornakker állta a sarat.

A második menet egyértelműen a Fehérváré volt, Erdély és Sarauer lódult meg kettő-az-egyben, utóbbi lőtte be, 0-2 a 22. percben. Ezt követően a DEC próbált menni a szépítésért, hiába, majd a harmad derekán két újabb magyar gól született. Előbb Kóger lőtte be Sarauer passzát, majd Timmins kipattanóját kotorta be Yogan, 0-4 a 35. percben. Emberelőnyt kaptunk, Erdély hatalmas vasat lőtt, a játékvezetők meg is videózták, nem volt bent.

A harmadik felvonásban jelentős offenzívát indítottak a hazaiak a felzárkózásért, és részsikereket fel is jegyezhettek ez ügyben, hiszen Körkkö a 46., Bau Hansen az 53. percben volt eredményes, 2-4. Mielőtt azonban elhitték volna, hogy még lehet keresnivalójuk, Sarauer megduplázta saját góljai számát, majd két perccel később Szita Donát is betalált, 2-6. Innen nem volt és nem is lehetett visszaút, magabiztosan nyert a Hydro Fehérvár AV19, amely továbbra is nagy erőkkel üldözi a középmezőnyt. A magyar EBEL-csapat legutóbbi hat meccséből a negyediket nyerte meg.

Most bulizunk egyet egy dornbirni kocsmában

Hannu Järvenpää vezetőedző mellett Mihály Ákos csatár értékelte a Hydro Fehérvár AV19 DEC elleni győzelmét.

EBEL, 2010 néző. Játékvezetők: Nikolic, Stolc, Pardatscher, Tschrepitsch.
Jarvenpaa: 68,4% (Tschrepitsch)
Kornakker: 92,6% (Ouzas)