Magyarország?Csehország 1-4

A magyar női felnőtt válogatott szoros mérkőzést játszott az első leendő A csoportos ellenfelével szemben.

A magyar válogatott kapujában Németh Anikó kapott lehetőséget, hálóőrünknek a 2. percben kellett spárgázva védenie. Csehország az elejétől fogva többet támadott, az első komolyabb támadásunkra a 6. percig kellett várni, amit követően kiegyenlítetté vált a játék képe. A harmad közepén gáncsoltak egy magyar játékost, emberelőnybe kerültek lányaink. A fór során főleg kapura irányuló lőtt passzokkal próbálkoztunk. A 12. percben Jókai Szilágyi Kinga kiugorhatott, ám szólója végére kisodródott, majd egy perccel később Gasparics veszélyeztetett. A harmad végén több mint másfél percnyi kettős emberhátrányba került Magyarország, miután előbb túl sok játékos volt a jégen, aztán Nooren meg nem engedett testjátékért ült ki. Csehország gólra váltotta az 5 a 3 elleni lehetőségét, közelről bekotorták a korongot. A játékrész utolsó előtti percében újabb csapatbüntetést kaptunk. Sajnos nem lett belőle áthúzódó emberhátrány: a dudaszó előtti pillanatban közelről betaláltak a csehek.

A második húsz perc elején eljött a második magyar fór, Jókai Szilágyi Kinga és Seregély is próbált közelről szépíteni. Néhány másodpercnyi 5 a 3 elleni lehetőség is jutott a lányoknak, ám nem született meg az első gólunk. A meccs felénél Jókai Szilágyi Kinga és Seregély összjátéka hozott veszélyes helyzetet, majd pedig az ellentámadásnál Németh Anikó mutatott be bravúrt. Csehország fokozatosan átvette az irányítást, idővel egyre gyakrabban kellett nagyot védenie kapusunknak. A fáradó magyar csapat a 36. percben a saját harmadában eladta a korongot, a csehek ezt góllal büntették. Szinte azonnal jött a magyar szépítés: Gasparics centerezését a támadással előrelépő csapatkapitány, Kiss-Simon belőtte az ellenfélnek. A találat után Szamosfalvi lövését kellett védenie a cseh kapusnak.

A 43. percben Szamosfalvi kapott kisbüntetést gáncsolásért, az emberhátrányban Seregély meglőhette volna a második magyar gólt, de a cseh kapus spárgázva védett. A 4 az 5 elleni szituációt ügyesen kivédekezték lányaink. A záró felvonásban kiegyenlítettebb játék folyt a jégen, mint a középső harmadban. A játékrész felénél Seregély gáncsolt egy cseh játékost, ebben a hátrányban Gasparics veszélyeztetett, valamint Németh Anikó bemutatott egy nagy bravúrt. Hat perccel a vége előtt Jókai Szilágyi Kinga próbálkozott egy kapumegkerülős akcióval, de az ellenfél hálóőre lekövette a korongot. Két és fél perccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk, időt kértünk, lehoztuk a kapust. A 6 a 4 elleni akció egy üres kapus góllal zárult. A hátralévő játékidőben Szamosfalvi kemény lövését kellett védenie a cseh kapusnak. Egy újabb cseh büntetés nyomán 6 a 3 ellen támadhattak lányaink, Gasparicsnak közelről nem sikerült behúznia a korongot.

Magyarország 4-1-re kikapott attól a Csehországtól, amely válogatott ellen március 31-én lejátssza első A csoportos mérkőzését. Pénteken Franciaországgal találkoznak lányaink, szintén magyar idő szerint 12:30-től.