Ukrajna?Fehéroroszország 1-4

Az ukránok kapusproblémái miatt 42 percig tartott a káposztásmegyeri Hat Nemzet Torna első játéknapjának második mérkőzése.

Már az első harmadot is végigtámadta a kifejezetten erős kerettel érkezett fehérorosz válogatott, Oleg Petrov húsz lövést kapott, nem ment be egyik sem. Nem úgy a 21. percben Ilja Sinkevics takarásból megeresztett távoli kísérlete, 0-1. Nem mondhatni, hogy az ukránok azonnal támadásba lendültek volna az egyenlítés érdekében, mégis összejött nekik: a 27. percben harmincméteres passzal léphetett ki Babinec, és látványosan fejezte be a szólót, 1-1. A fehéroroszok ettől kissé feljebb kapcsoltak, aminek gyorsan meglett az eredménye, Kovirsin révén ismét vezettek a 29. percben. Innen ki is nyílt az olló, a 35. percben Kitarov lépett meg emberhátrányban, és nem hibázott, 1-3, majd a 38.-ban kihagytak ugyan egy négy-az-egyet a fehéroroszok, ám az ukrán kapu mögé keveredett pakkot Bojarcsuk ügyesen tette vissza Szergej Maljavkónak, akinek már nem volt nehéz dolga, 1-4. Az ukránok ekkor kapust cseréltek, Petrov helyére Gyacsenko érkezett, aminek azért lett különös jelentősége, mert utóbbi a harmadik harmad 3. percében megsérült, nem tudta folytatni a játékot. Hogy Petrov miért nem jöhetett vissza, azt nem tudjuk, a lényeg, hogy tíz perc technikai szünet után lefújták a mérkőzést. Ukrajnának csütörtök délután elvben Dél-Koreával kell játszania. Amint ezzel kapcsolatban friss és konkrét információk érkeznek, azokról rögvest beszámolunk.