30 éve nem látott mélységben a Detroit

A Red Wings egymás után a 12. meccsét bukta el. A New Jersey hét meccs óta nyeretlen, sikerrel kezdett a Dallas kispadján Rick Bowness.

A Lightning nyerte a floridai rangadót a Panthers otthonában. A Tampából Alex Killorn egy gólt lőtt és egyet előkészített, így mindkét találatban benne volt, az összecsapás mégsem róla szólt, hanem a két kapusról, Vasziljevszkijről és Bobrovszkijról. Előbbi két percre volt a shutouttól, míg honfitársa 46 lövést hárított, amivel végig meccsben tartotta a csapatát.

Mindkét pontot elhozta a Montreal a Pittsburgh otthonából. A meccs feléig a Penguins vezetett, de a Canadiens a második játékrész második felében Tomas Tatar vezetésével nyolc perc alatt hármat ütött, és ez döntőnek bizonyult. A vereség ellenére volt örömük a hazaiaknak is: Tristan Jarry megdöntötte Tomas Vokoun franchise-rekordját, 177 percig és 14 másodpercig nem kapott gólt, ezzel négy percet vert rá a korábbi cseh rekorderre.

Továbbra is megállíthatatlannak tűnik Jack Eichel, aki egymás után a 14. mérkőzésén szerzett pontot. A Buffalo?St. Louis derbin 15 perccel a befejezés előtt még 2-2 volt az állás, de a Sabres kapitánya az utolsó negyed órában kettőt vágott, amivel nagyban hozzájárult a bajnok háromgólos legyőzéséhez. Eichel a második találatát üres kapuba lőtte, ezzel beállította Gilbert Perreault és Miroslav Satan 13 gólos klubrekordját.

eichel

A Nashville úgy verte 3-1-re a San Josét, hogy mind a négy találat az utolsó negyed órában született. A Predators lőtte az első kettőt, a Sharks szépített, de Calle Jarnkrok egy üres kapus találattal visszaállította a különbséget és bebiztosította csapata sikerét. A hazaiak kapusa, Juuse Saros 24 lövést fogott, sőt a harmadik harmad derekán Barclay Goodrow büntetőjét is hárította.

Duplán fájó vereséget szenvedett a Minnesota. A Wild büntetőlövésekkel alulmaradt az Anaheimmel szemben, és elvesztette első számú centerét, Eric Staalt, aki az egyik játékvezetővel ütközve sérült meg. A találkozón a Ducks lőtte az első kettőt, a Wild egyenlített, ám a vendégek végül Rickard Rakell és Max Comtois góljaival elvitték a pontokat.

A Winnipeg is simán átlépett a szebb napokat megélt Detroiton. A történelmi zuhanásban lévő Red Wings vergődését szimbolizálja, hogy mindössze 17 kapura lövésre volt képes a Jets otthonában. A félgőzzel játszó Winnipegben Blake Wheeler és Andrew Copp góllal és gólpasszal zárt.

Győzelemmel mutatkozott be a Dallas kispadján a Jim Montgomeryt váltó Rick Bowness. A Stars azt a New Jerseyt gyűrte maga alá, ahol szintén edzőváltás volt nemrégiben, ami nem váltotta be a reményeket, hiszen az újonnan kinevezett Alain Nasreddine-nel a Devils mind a hat eddigi meccsét elvesztette. A texasiak legjobbja a 26 védéssel shutoutot szerző Ben Bishop volt.

A New Jerseyvel ellentétben a Calgary mind a hat meccsét megnyerte az edzőváltása óta. Geoff Ward fiai ma hajnalban az Arizona otthonából hozták el a pontokat úgy, hogy a mérkőzés felénél már 4-0-ra is vezettek. Michael Frolik és Zac Rinaldo két-két pontot tett a közösbe, Cam Talbot 46 lövést fogott. A Coyotes centere, Derek Stepan a 300. gólpasszát adta.

A Carolina nyert az Edmonton otthonában, amivel egymás után a harmadik győzelmét könyvelhette el. A mérkőzésen elég hullámzó teljesítményt nyújtottak a felek: a Hurricanes ütötte az első hármat, majd az Oilers is hármat, végül ismét a vendégek hármat, beállítva a 6-3-s végeredményt. A vendégek legjobbja a két gólt szerző és karrierje 100. találatát szerző Sebastian Aho volt, a hazaiaké a három gólpasszt kiosztó Connor McDavid, aki egyébként büntetőt hibázott, nem is akárhogyan. Az Oilers kapitánya már 55 pontos és visszavette a vezetést a kanadai táblázaton.

aho

John Tavares vezetésével aratott könnyed győzelmet a Toronto a Vancouver otthonában. A Maple Leafs kapitánya egy gólt előkészített, kettőt maga lőtt, közte a győztes találatot. Tavares mellett Frederik Andersen is kitett magáért, aki 38 lövést fogott, illetve hárított három szólót is az utolsó harmadban.

Tovább folytatta kiváló sorozatát a Vegas a Chicago ellen: a harmadik szezonját taposó franchise kilencből a nyolcadik meccsét nyerte a Hawks ellen. A sorozat folytatásáról igazi csapatmunka és Marc-André Fleury gondoskodott. A Knight mind az öt gólját más-más játékos szerezte, miközben Fleury 28 lövést védett, és csak fél percre volt a shutouttól.

A Rangers elleni sikerrel zárta le négymeccses nyeretlenségi sorozatát a Los Angeles. A meccs embere a szenzációsan védő Jonathan Quick volt, aki 29 kísérletet hárított, és akárcsak Fleury, ő is fél percre volt a hibátlan teljesítménytől.