Magyarország?Dél-Korea 2-1

A fiatal magyar válogatott hiába játszott jobban ellenfelénél, csak hosszabbításban győzött az EIHC-torna előtti felkészülési mérkőzésen.

A magyar válogatott kapujában Adorján Attila kapott lehetőséget. A találkozót a hazai együttes kezdte jobban, a koreaiak Hvang Hjun Ho vezetésével állták a rohamokat. A védelmünk jól működött, Adorjánnak kevés feladata akadt. A nyitó harmad felénél emberelőnybe került Magyarország, a vendégek a támadó harmadban szabálytalankodtak. Az első fórban azonnal felálltunk 5 a 4 ellen, Nagy Gergő jól irányította társait az első cserében, aztán a második attak során Terbócs járt a legközelebb a gólhoz. A kiegészülést követően Terbócs kapu mögüli passzából Kiss Patrik próbálta meglepni a koreai kapust. A játékrész végén Becze lőtt passzát Galanisz próbálta közelről betenni, ám szabálytalankodtak a válogatottba visszatérő csatárral, Ahn Dzsin Hui második alkalommal ült ki a büntetőpadra. Az újabb emberelőnyben is Nagy Gergőék kezdtek, a shift Garát kék vonalas bombájával zárult. A következő cserében a vendégek okosan ölték a hátrányukat. A nyitó húsz percben 12-7-re nyertük a kapura lövési mutatót.

A második felvonást ugyanolyan agilis játékkal kezdte Magyarország, mint amilyet az első húsz percben mutatott. A 25. percben Cso Min Ho megugrott a koreaiak közül, Adorjánnak hatalmas spárgával kellett védenie. Egy perccel később a koreai kapus nem tette ki időben a korongot, a játék késleltetéséért megbüntették, eljött a harmadik hazai fór. Becze passzából Nagy Gergő meglőhette volna az első magyar gólt, nem sikerült. Ami nem jött össze az FTC-Telekom csatárak, összejött a MAC támadójának: a koreai kiegészülés után 3 másodperccel Terbócs lőtte be Hári Norbert passzát. A folytatásban is a magyar válogatott dominált, a 35. percben kapuvasat lőttünk, aztán a következő játékmegszakításnál Park Kje Hun érkezett Dél-Korea kapujába. Két perccel a harmad vége előtt egyenlítettek az ázsiaiak: Park Dzsin Kju belöbbölte a magyar kapu elé a korongot, ami Adorján kapujában kötött ki. A bekapott gól után fél perccel emberelőnybe kerültünk, megint a támadó harmadban szabálytalankodtak a vendégek.

A harmadik játékrész fél percnyi áthúzódó fórral indult, nem tudtunk érdemben mit kezdeni a lehetőséggel. Magyarország hajtott a vezetés újbóli megszerzéséért, de a koreaiak veszélyesebbek voltak, mint az első két harmadban, sőt egy idő után átvették a játék irányítását. A mérkőzés hajrájában újra a magyar csapat játszott fölényben, öt perccel a vége előtt Nagy Krisztián lövésébe Kiss Patrik próbált beleérni, míg Nagy Gergő centerezését Németh nem tudta bekotorni.

A 3 a 3 elleni hosszabbítás a korábbinál sokkal óvatosabb játékot hozott, Magyarország a korong megtartására törekedett. Az első komoly lehetőség Becze előtt adódott, de a mérkőzést nem ő zárta le: 3 és fél percnyi játék után Terbócs passzából Nagy Gergő verte be a korongot a koreai kapuba. Magyarország 2-1-re győzött, fiatal válogatottunk imponáló támadójátékot mutatott, a helyzetkihasználáson pedig javíthat az EIHC-mérkőzéseken.