Lerázhatja üldözőit a Brassó

A Corona a második helyre is visszatérhet, ha legyőzi a Hokiklub Budapestet, a DAB és a DEAC elől pedig meg is léphet.

A Hokiklub Budapest pénteken mindent megtett, hogy valamelyest közelebb kerüljön az Erste Liga alsóházának élmezőnyéhez. A Gyergyó otthonában két góllal vezettek a meccs kétharmadánál a juharlevelesek, ám a záró húsz perc elején a hazaiak egyenlítettek, majd a hosszabbításban a pluszpontot is behúzták. Ezzel a HKB fórja a ligautolsó Schiller-Vasassal szemben 10 pontra nőtt, míg az UTE és a Fehérvári Titánok duója mögött 8 egység a lemaradása. Szombaton nehezebb feladat vár rájuk, ahhoz a Brassóhoz utaznak, amely az élmezőnybe tartozik, jelenleg a harmadik helyen áll, és pénteken 2-0-ra legyőzte le a DAB-ot. A Hokiklubnak egyszer már sikerült borsot törnie a Corona orra alá egy budapesti 5-3-mal, de annak közel két hónapja, és akkor az erdélyiek kisebb hullámvölgyben voltak. Később az egymás elleni második meccsüket 6-3-ra, a harmadikat 5-1-re nyerték Zsók Leventéék. A hazaiak tartanák a lépést az FTC-Telekommal, jelenleg mindkét csapatnak 51 pontja van, amivel a tabella 2. és 3. helyén tanyáznak. A zöldek persze jóval kevesebb meccsnél tartanak, így a kék-sárgák fő riválisai inkább az újvárosiak és a debreceniek, akik mellől megléphetnének egy 3 pontos sikerrel. A meccs egyértelmű esélyese a hazai gárda, a vendégek részéről nagy bravúr lenne a pontszerzés a bajnokság legerősebb hazai pályáján.

bra-hkb

Fotó: Corona Brassó

Corona Brassó–Hokiklub Budapest 5-4

Kétszer is két góllal vezetett a HKB, de miként pénteken, úgy szombaton is be kellett érnie egy ponttal.

A 12. percben 2-0-ra ment a Hokiklub Budapest, előbb Szűcs István passzát lőtte be Satek, majd Satekét Szűcs István. A hazaiak nem hagyták annyiban, az első harmadban szépített Fowlie, 1-2 állt a táblán a szünetben. Megjött az egyenlítés is, mégpedig a csapatkapitány Roberto Gliga jóvoltából. Hogy a második felvonás végén is a juharlevelesek örülhessenek, arról a harmadik pontját és a második gólját jegyző Szűcs gondoskodott. Sőt: az 50. percben a reaktivált Joona Manninen is betalált, 2-4. Ezzel sem volt vége, előbb Tranca hozta közelebb a kék-sárgákat, majd Constantin egyenlített, 4-4. A hosszabbításban nem esett gól, jöhettek a büntetők, a döntő rávezetés Gliga nevéhez fűződött, 5-4-re nyert a hazai gárda. A Hokiklub miként pénteken, úgy szombaton is egy pontot szerzett.

bradab

fotó: Corona Brassó

Megvolt a tervünk és végre is hajtottuk

Mestermérleg a Hokiklub Budapest brassói pontszerzése után.

Jens Brandström, a Hokiklub Budapest vezetőedzője: “Egy olyan csapattal mérkőztünk, amelynek rengeteg nagyszerű játékosa van, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, de megvolt a tervünk, és úgy gondolom, ezt jól végre is hajtottuk. Annak ellenére jégkorongoztunk kiválóan, hogy néhány sérültünket nékülöznünk kellett. Harcoltunk a legvégéig, fantasztikusan teljesítettünk, győztesnek érezhetjük magunkat.”

Ondrej Rusnak, a Corona Brassó másodedzője: “A HKB nagyon jól játszott, különösen az első harmadban. Megleptek bennnünket, hiába voltak meg a helyzeteink, nem mindig tudtuk, mi történik velünk. 2-4 után nagyszerűen jöttünk vissza a meccsbe, ezért a periódusért gratuláció illeti a csapatot, 2 pontot végül sikerült megszereznünk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy telt házat csináltak ezen az estén.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 2019. dec. 7., szombat.
Polc: 88,6% (Tőke)
Gadácsi: 89,8% (Kiss)