A 2-9-es katasztrófáért vágna most vissza a MAC

A Dukla Trencin Extraliga-története legnagyobb verését mérte az újbudaiakra november 17-én, de itt a lehetőség a csorba kiköszörülésére.

A teljes képhez tartozik, hogy az előző szezonban is volt már egy 7 gólos veresége a MAC-nak – ugyancsak a trencséniek otthonában, akkor 1-8 lett a vége –, kilenc gólt azonban még soha nem kaptak Majoross Gergely tanítványai. Ez a kudarc egy 6 meccses vereségsorozat második állomása volt november közepén, amelyet szorosabb, de pontszerzést nem eredményező találkozók követtek. A széria 6 találkozóig tartott, utána összejött egy hosszabbításos győzelem a HK Nitra ellen. Akik abban reménykedtek, hogy innen indul a csapat felfelé, azoknak csalatkozniuk kellett: a ligautolsó Érsekújvár vendégeként is kikaptak Sofronék, mégpedig szellős védekezésük során elkövetett súlyos hibáiknak “köszönhetően”. A novemberi nemzetközi szünet óta eltelt időszakban összesen 2 pontot volt képes szerezni az újbudai gárda, ami ahhoz vezetett, hogy jelentősen leszakadt a középmezőnytől. A 13. hely, ami módfelett korai szezonzárást eredményezne, szerencsére még messze van, de hogy messze is maradjon, ahhoz most már bravúrokra lenne szükség. Pontot szerezni a Dukla otthonában mindenképpen a bravúr kategóriájába esne, annál inkább, mert a trencséniek stabil élcsapattá váltak még úgy is, hogy legutóbbi két meccsüket elveszítették. De mivel az Extraligában semmi sem lehetetlen, ezért a MAC esetleges sikere sem az: nincs is ehhez szükség másra, csak összeszedett és főképpen alázatos, lelkes, 120 százalékos hokira a csapat összes játékosa részéről.

macdtr-dcs-terbocs

fotó: Dömötör Csaba

Dukla Trencin–MAC Újbuda 8-2

Újabb hatalmas verésbe szaladt bele az újbudai Extraliga-csapat Trencsénben.

A MAC legutóbb november 17-én vendégeskedett a Dukla otthonában, akkor 9-2-es vereség lett a vége. Most a hazai vezetésre Strech még válaszolt a 14. percben, ám ezt követően a trencséniek egymás után 7 gólt ütöttek. A legvégén ugyancsak Strech emberelőnyben még betalált, beállítva a 8-2-es végeredményt. A MAC ezzel átlépte a 100 kapott gólos határt, miközben legutóbbi 9 találkozóján összesen 2 pontot szerzett.