Második idegenbeli győzelméért hajthat a MAC

A Nyitra elleni hosszabbításos siker után nagyon fontos lenne legyőzni az Érsekújvárt is.

6 meccses ponttalan sorozatnak vetett véget az újbudai Extraliga-együttes vasárnap, amikor döntetlenre hozta a HK Nitra elleni találkozó első hatvan percét. Ennél hosszabb meddő szériája még nem volt a MAC-nak, mióta csatlakozott a szlovák bajnoksághoz. Az első idényben “összejött” ugyan egy 8 meccses vereségsorozat, ám azon belül is sikerült 3 alkalommal pontot szereznie a csapatnak. Most nem elégedtek meg az 1 egységgel Langkow-ék, a gárda legponterősebb támadója másodpercekkel a túlóra vége előtt pluszpontot érő gólt lőtt. Az alapszakasz harmadik körének első meccséig kellett várniuk a szurkolóknak arra, hogy megszülessen a csapat első idegenbeli győzelme. Két nap telt el azóta, és máris itt az alkalom, hogy a másodikat is megszerezzék. Ez annál inkább fontos lenne, mert többé-kevésbé közvetlen rivális otthonába utaznak. A nyitrai sikerrel ugyanis még nem került előrébb a MAC, jelenleg is a 11. helyen áll a magyar gárda, és hátrafelé ugyanannyira kell figyelnie, mint előre. A középmezőny még messze van, a leggyengébbek közelebb. De annyira nem közel, hogy egy-két további diadallal ne lehetne alaposan leszakítani őket. Különösen igaz ez a keddi ellenfél Érsekújvárra, amely sehogy sem találja a fonalat. Az utolsó helyen szerénykedő Zámky hátránya a MAC-hoz képest 7 pont, miután utolsó 10 mérkőzéséből csak 1-et tudott megnyerni. Érdekesség: ugyanazt a Nyitrát verték a zöldek, amelyet a kékeknek is sikerült legyűrniük vasárnap. A MAC és az Újvár kétszer találkozott a szezonban, mindkétszer a vendéglátók diadalmaskodtak, mindkétszer 7 gólt szerezve. A Zámky 7-4-re győzött szeptember végén, a Majoross-tanítványok 7-1-re november elején. A cél nyilvánvaló, meg kell bontani a sormintát, akár 7 góllal, akár bármennyivel.

macnza

fotó: Pórszász Áron/MAC

HC Nové Zámky–MAC Újbuda 5-3

Az Extraliga-utolsó újváriak ebben a szezonban már másodszor győzték le Majoross Gergely együttesét.

Már a 3. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat – emberelőnyben volt eredményes Brance Orban –, ám ezzel egy időre el is lőtte a puskaporát a gárda. A sereghajtó még az első harmadban fordított, előbb Urban, majd Stupka talált be, utóbbi ugyancsak fórból, 2-1. A második játékrészben is az Újvár volt a jobb: Pospisil góljára a duplázó Orban válaszolt, 3-2 a 26. percben, ám aztán jött Drtina és Andrisik, és máris 5-2 állt a táblán. Az utolsó felvonásra egy gól maradt, azt Langkow lőtte, így 5-3-ra nyert a sereghajtó – a szezonban másodszor is legyőzve a kékeket, illetve visszavágva a november elején a Tüskecsarnokban elszenvedett 7-1-ért –, és közelebb került a 11. helyen tartózkodó MAC-hoz. Az újbudaiak legutóbbi 8 mérkőzésükből csak 1-et nyertek meg, és ez alatt mindössze 2 pontot szereztek.

nzamac

Bosszant, hogy néhány hiba okozza a vesztünket

Majoross Gergely vezetőedző így értékelte a MAC Újbuda vereségét a ligautolsó Érsekújvár otthonában.