Marchessault-triplával nyert a Vegas

A Knights csatára harmadik mesterhármasát ütötte karrierje során. Mérföldkőhöz ért Halak, Krejci és Pettersson.

Egymás után nyolcadszor nyert a Boston, amelynek soros áldozata ezúttal a Carolina volt. A meccs hőse az 500. mérkőzését játszó Jaroslav Halak volt, aki shutouttal tette emlékezetessé jubileumát. Jubilált David Krejci is, aki a 200. gólját lőtte.

Nyolc vereség után tudott ismét győzni a Montreal. A Canadiens az Islanders ellen szakította meg negatív sorozatát, köszönhetően a Phillip Danault, Brendan Gallagher, Shea Weber hármasnak, a trió tagjai egyaránt góllal és gólpasszal zárták az összecsapást. A Montrealnak legutóbb 2003-ban volt ilyen rossz periódusa, akkor kilenc egymást követő meccsen nem szerzett pontokat.

A 44 lövést hárító Kaapo Kahkonen volt az egymás után negyedszer nyerő Minnesota legjobbja. A hazai jégen játszó Florida 46-26-ra vitte a kapura lövéseket, de ez csak arra volt elég, hogy az első harmadot 2-0-ra megnyerje. A másodikat és a harmadikat ugyanilyen arányban behúzta a Wild, köszönhetően Kahkonennek, aki ebben a negyven percben összesen 33 lövést állított meg.

Kaapo Kahkonen

Nem segített az edzőváltás a Devilsen ? közvetlenül a meccs előtt kiderült, hogy John Hynes ment, Alain Nasreddine érkezett ?, a csapat hazai jégen kikapott a keleti parti túrán lévő Vegastól. A harmadik harmad elején még vezetett a New Jersey, de Jonathan Marchessault nyolc perc alatt klasszikus triplát vágott, amivel eldöntötte a mérkőzést. A szélső mellett a három gólpasszt kiosztó Alex Tuch emelkedett ki a mezőnyből.

50 percig nem úgy tűnt, hogy a Philadelphia kiüti a Torontót. A Flyers azonban az utolsó tíz percben ötöt rámolt be a Leafsnek, a három gólpasszt kiosztó Philippe Myers vezetésével. A Philly egymás után ötödször gyűjtötte be a pontokat.

Az Arizona győzni tudott a Columbus otthonában, ezzel utolsó 10 idegenbeli mérkőzéséből a kilencedik alkalommal szerzett pontot, hetedszer kettőt. A nyerő embernek ezúttal Carl Soderberg bizonyult, aki 1-1 után egy gólt lőtt és kettőt előkészített. A Columbusban Cam Atkinson az 554.meccsét játszotta, ezzel a házi rangsorban Fjodor Tyutyint megelőzve feljött a második helyre. Az első Rick Nash 674 mérkőzéssel.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Tampa nyerte a Nashville otthonában. A Lightning kétszer szerzett vezetést, a Predators kétszer egyenlített, ám harmadszor már nem volt lehetősége erre Nyikita Kucserov gólja után. Az orosz szélső két ponttal zárt, akárcsak a győztes találatot előkészítő Steven Stamkos. A Tampa három vereség után szerzett ismét pontokat.

A Winnipeg sima négygólos vereséget mért a Dallasra. A Jets legjobbja ezúttal az 1+2-vel záró Kyle Connor és a 27 lövést megfogó Connor Hellebuyck volt. A két csapat jelenleg ellentétes utat jár: a Winnipeg az utolsó kilenc meccséből a hetediket nyerte, a Dallas egymás után negyedszer vesztett.

A Vancouver az első harmadban négyszer köszönt be az Ottawának, amivel el is döntötte a kanadai derbit. A Canucks első gólját első jégre lépése alkalmával az az Antoine Roussel szerezte, aki tavaly még a Dallasban játszott, de súlyosan megsérült. Nyolc hónap után visszatért és első találatát egykori csapatának ütötte. Roussel mellett Elias Pettersson érdemel említést, aki góllal ünnepelte a 100. meccsét.

A Washington nyert San Joséban, begyűjtve egymás után a negyedik győzelmét. A hazai pályán játszó Sharks szerzett vezetést, de a Capitals válaszul ötöt lőtt, amiből Jakub Vrana és Garnet Hathaway egy-egy duplával, John Carlson három ponttal vette ki a részét. Carlson 29 mérkőzésen 40 pontot szerzett. A hátvédek között legutóbb Al MacInnis volt ilyen termékeny a ligában, még az 1990/91-es szezon idején.