A KMH vezet az OB II-es bajnokságban

Idén öt csapat indult a férfi OB II-es bajnokságban, és már túlvagyunk az alapszakasz felén.

A KMH három fordulón keresztül magabiztosan nyerte a mérkőzéseit. Kezdésként 12-3-ra győzte le a Szegedet, majd az Egerszegi Titánokat múlta felül 8-4-re. A MAC Budapest ellen is nagyarányú, 10-2-es diadalt aratott, de aztán jött a Hevület elleni találkozó. A székesfehérvári csapat a 27. percben már 3-0-ra vezetett, és bár a fővárosiak a 31. percre kettőt ledolgoztak a hátrányukból, végül 5-3-ra kikaptak. A KMH gyorsan túltette magát ezen a vereségen, hiszen a hétvégén másodjára is legyőzte a szegedieket, ezúttal 10-4-re.

A jelenleg második Egerszegi Titánok az egyetlen csapat, amely még nem játszotta le ötödik mérkőzését. Ahogy fentebb említettük, a bajnokságot a KMH elleni 4-8-as vereséggel kezdte, a folytatásban azonban 13-9-re felülmúlta a MAC Budapestet. Aztán jött a Hevület elleni rendkívül gólgazdag meccs, amelyen a fehérváriak 0-1-ről fordítva 4-1-re is vezettek a második harmad elején, a 29. percben már a zalaegerszegiek javára mutatott 5-4-et az eredményjelző. A második harmad végül 6-5-tel zárult, és a Titánok a harmadik harmad elején kettőre növelték az előnyüket. A Hevület a következő percekben mindig csak egyel tudott közelebb menni ellenfeléhez, de mindegyik találatukra érkezett válasz is. A hazaiak mindent egy lapra feltéve az utolsó percre lehozták a kapusukat ? ekkor mindkét csapat emberhátrányban játszott ?, 28 másodperccel a vége előtt szépítettek is, majd 5 másodperc volt vissza, amikor egyenlítettek. Ha már ennyit harcolt érte, a hosszabbítás utolsó percében a Hevület megszerezte a 11-10-es győzelmet. Az Egerszeg egy héttel később a Szegedet fogadta, a vendégek az első harmad után 3-1-re vezettek, de a folytatásban a hazaiak fordítottak, és a végén sem engedték ki a győzelmet a kezükből: az 55. percben állították be a 7-5-ös végeredményt.

A harmadik helyen álló MAC Budapest ugyancsak 7 pontot szerzett eddig. Az első meccsükön szoros csatában győzték le a Hevületet 5-4-re, majd a Szeged vendégeként fordulatos találkozón ? kétszer is vezettek kettővel, de a harmadik harmadban a hazaiak egyenlítettek ? hosszabbításban nyertek 7-6-ra. Ezután az Egerszegi Titánok (13-9) és a KMH (10-2) elleni vereség következett, majd ismét jött egy nagy csata a Hevülettel. A MAC 0-2-ről fordította meg az állást a második harmad végére, de az 58. percben a fehérváriak emberelőnyben egyenlítettek. A hosszabbítás utolsó percének kezdetén a MAC szerezte meg a pluszpontot a 4-3-as győzelmével.

Bár a 4. helyen álló Hevület elkapta az élen állókat, az 5. helyet elfoglaló Goodwill Pharma Szegedi Vízmű csapatával mégsem bírt. A szegediek a második harmad után 4-2-re vezettek, és bár a székesfehérváriak a 47. percben egyenlítettek, a hazaiak a következő percekben nemcsak visszaállították a kétgólos előnyüket, de háromra növelték azt. A 7-5-ös végeredményt végül a Hevület állította be.

Öt forduló után a kanadai táblázatot 18 ponttal (12+6) a KMH-s Omi Soichiro vezeti, mögötte 15 ponttal (10+5) az egerszegi Minárik Dávid áll, míg a harmadik ugyancsak 15 ponttal (7+8) a KMH-s Horváth Dávid.