Galanisz és Becze visszatérhet a válogatottba

   

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány 31 jégkorongozót hívott be a jövő heti Hat Nemzet Torna előtt.

A nemzeti csapat összetartásának első napja december 9. hétfő, kedden pedig már le is játsszuk első mérkőzésünket Dél-Korea ellen. Ez a találkozó még “versenyen kívüli” lesz, a hatcsapatos EIHC-tornán a franciákkal és a japánokkal csatázunk a csoportkörben, míg a másik ágon a fehéroroszok, a dél-koreaiak és az ukránok küzdenek a helyezésekért. A helyosztókat december 14-én szombaton rendezik a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.

A magyar keret érdekessége, hogy nem sokkal idősebb, mint a novemberben Gdanskban látott “U25-ös” válogatott. A csapatban most nem kapnak helyet az EBEL-es hokisok, mivel az osztrák bajnokság nem áll le, és a légiósaink zöme sem jön, kivéve a svéd harmadvonalban vitézkedő Horváth Bálintot, valamint az alpesi ligás Klagenfurt II csatárát, Szabad Kevint. A többiek vagy az Erste, vagy az Extraligában játszanak, illetve hat fehérvári is behívót kapott, akik közül néhányan a Titánok játékosai, ám többen kapnak több-kevesebb lehetőséget az EBEL-ben is. A két kapusunk ugyanaz lesz, mint Lengyelországban, míg az idősebb hokisok közül meg kell említenünk Becze Tihamér és Galanisz Nikandrosz nevét, akik újfent lehetőséget kapnak a válogatottban a bizonyításra. A kerettagok közül Bukor Rajmund, Pápa Márton, Szabad Kevin és Madácsi Benedek nem szerepelt még a nemzeti együttesben.

A budapesti Hat Nemzet Torna menetrendje:

december 10. kedd 19:00 Magyarország–Dél-Korea

december 11. szerda 16:00 Franciaország–Japán
december 11. szerda 19:30 Ukrajna–Fehéroroszország

december 12. csütörtök 16:00 Dél-Korea–Ukrajna
december 12. csütörtök 19:30 Magyarország–Japán

december 13. péntek 16:00 Fehéroroszország–Dél-Korea
december 13. péntek 19:30 Magyarország–Franciaország

december 14. szombat 12:30 A3–B3
december 14. szombat 16:00 A2–B2
december 14. szombat 19:30 A1–B1

Jegyek ide kattintva vásárolhatók.

A magyar válogatott 2019. decemberi kerete:

Név Szül. év Klub
Kapusok
Adorján Attila 1996 DVTK Jegesmedvék
Arany Gergely 1996 FTC-Telekom
Hátvédek
Bukor Rajmund 1998 Schiller-Vasas HC
Fejes Nándor 1999 MAC Újbuda
Garát Zsombor 1997 MAC Újbuda
Imre Patrik 1997 Fehérvári Titánok
Kiss Dániel 1991 DVTK Jegesmedvék
Kiss Roland 1999 Fehérvári Titánok
Szabó Bence 1998 Hydro Fehérvár AV19
Tóth Gergely 1998 FTC-Telekom
Varga Arnold 1992 UTE
Vojtkó Mátyás 1993 DVTK Jegesmedvék
Csatárok
Becze Tihamér 1990 Sport Club Csíkszereda
Galanisz Nikandrosz 1988 DVTK Jegesmedvék
Hári Norbert 1995 DEAC
Horváth Bálint 1999 Tyringe SoSS (SWE-3.)
Kiss Patrik 1998 DVTK Jegesmedvék
Majoross Barnabás 1998 MAC Újbuda
Madácsi Benedek 1999 Fehérvári Titánok
Mihály Ákos 1999 Fehérvári Titánok
Miskolczi Márk 1993 DVTK Jegesmedvék
Nagy Gergő 1989 FTC-Telekom
Nagy Krisztián 1993 MAC Újbuda
Németh Attila 1992 FTC-Telekom
Pápa Márton 1996 MAC Újbuda
Szabad Kevin 1997 KAC II (Alpesi Liga)
Szabó Krisztián 1996 Fehérvári Titánok
Szigeti Ákos 1999 MAC Újbuda
Terbócs István 1996 MAC Újbuda
Tóth Richárd 1995 FTC-Telekom
Vincze Péter 1995 UTE

A magyar válogatott stábja:

Szövetségi kapitány: Tolvanen Jarmo
Edzők: Majoross Gergely, Fodor Szabolcs
Kapusedző: Farkas Tamás
Videoedző: Szilassy Zoltán
Csapatorvos: Dr. Király András
Fizioterapeuta: Bors Attila
Felszerelésmenedzser: Nagy József
Csapatvezetők: Szilágyi Levente, Imre Lajos
Sportpszichológus: Dr. Tóth László

hungdansk

fotó: PZHL

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 4., szerda
KHL 17:30 CSZDMO 
    • SPORT 2
EBJL 19:00 ETOVAS 3-12VÉGE
U21 19:40 KMHPHC 1-3VÉGE
december 5., csütörtök
KHL 15:00 SZJMMG 
    • SPORT 2
EBJL 18:30 MISMAC 5-4VÉGE
EL 18:30 DEBSCC 1-3VÉGE
UPV 19:00 H20K20 5-4 HVÉGE
december 6., péntek
EBJL 14:00 ZNODHK 2-4VÉGE
EL 17:30 BRADAB 2-0VÉGE
EL 17:30 GYEHKB 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 DUMMIS 3-6VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 4-1VÉGE
EXL 18:00 DTRMAC 8-2VÉGE
december 7., szombat
EBJL 12:30 EHCVAS 2-8VÉGE
EBJL 12:45 ZNODHK 4-3 HVÉGE
EWHL 13:00 VLLMAC 1-3VÉGE
U18 13:40 AVSMAC 2-3VÉGE
U18 14:00 SZEDAB 5-2VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 0-6VÉGE
EBJL 17:15 KACMIS 7-1VÉGE
EL 17:30 BRAHKB 5-4 BVÉGE
EL 17:30 GYEDAB 5-2VÉGE
EBJL 17:50 VICUTE 4-3VÉGE
SVK3 18:00 SENPHC 4-3VÉGE
U18 19:50 ÓHAKMH 5-3VÉGE
december 8., vasárnap
EBJL 11:30 EHLDHK 
EWHL 12:00 BOZKMH 
EXL 17:00 LMIMAC INFO
EWHL 17:15 OLLMAC 
EBEL 17:30 AVSG99 
    • DIGI SPORT 2
EBJL 17:30 OKRETO 
EXL 17:30 MISNZÁ INFO
UPV 18:00 H20K20 INFO
EL 18:30 DEBFTC INFO
EL 18:30 UTESCC INFO
U21 18:30 FTCPHC INFO
december 10., kedd
VÁL 18:00 H17H16 
VÁL 19:00 HUNKOR 
EBEL 19:15 AVSHCB 
BL 20:00 RBMDIF 
    • SPORT 2
Partnerünk