Egymás után hatodszor kapott ki a Montreal

A Canadienst az a New Jersey verte meg ismét, amely zsinórban hetedszer nyert ellene. Blake Coleman négy pontot szerzett.

Az NHL-ben mindössze egy mérkőzést rendeztek hálaadás napján, ezen a mély gödörben lévő Montreal fogadta a New Jerseyt. A Canadiensnek nem sikerült elindulnia felfelé, a Devils úgy hozta el a Bell Centerből a pontokat, hogy egyszer sem került hátrányba. A feléig egyszerű volt a forgatókönyv: a New Jersey vezetést szerzett, a Montreal egyenlített. 3-3 után azonban Jesper Boqvist és Damon Severson révén egymás után kettőt tudtak ütni a vendégek, ami döntőnek bizonyult. A hazaiak hiába szépítettek, egy perccel a befejezés előtt a meccs legjobbja, Blake Coleman bebiztosította a Devils győzelmét. A duplázó és két gólpasszt kiosztó Coleman mellett a három gólpasszos Nyikita Guszev és a 44 lövést hárító Mackenzie Blackwood emelkedett ki. A New Jersey 1975 és 2000 után fennállása során harmadszor tudott nyerni hálaadáskor.

A Montreal a vereséggel két negatív sorozatot is folytatott. Egyrészt zsinórban hetedszer maradt alul a Devilsszel szemben, másrészt egymás után hatodszor kapott ki a bajnokságban. Ráadásul a Canadiens az utolsó három zakó alkalmával mindig kapott legalább hat gólt, amire legutóbb 1985 októberében volt precedens.